Abba Ojcze – Pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II – 14.08.2020

14 sierpnia 2020 r. (piątek) o godz. 21.00 na jasnogórskich błoniach odbędzie się wyjątkowe widowisko muzyczne poświęcone Papieżowi Janowi Pawłowi II. W koncercie zatytułowanym „Abba Ojcze – Pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II”, pod batutą Piotra Rubika wystąpi plejada polskich gwiazd.

Koncert transmitowany będzie – na żywo – o godz. 21.00 przez Telewizję Polską – TVP1, która wraz z Klasztorem Jasnogórski i „Fundacją NIEDZIELA. Instytut Mediów” jest także organizatorem widowiska.

W piątek, 14 sierpnia na jasnogórskich błoniach spotka się grono radośnie modlących się wiernych. Będzie to finał czasem kilkunastodniowego wysiłku, jakim jest pielgrzymka na Jasną Górę. Dla zmęczonych pielgrzymów nagrodą będzie wyjątkowy koncert, podczas którego razem z artystami, wspaniałą orkiestrą i znakomitym dyrygentem wspólnie zaśpiewają pieśni i piosenki.

Na scenie zobaczymy m.in.: Rafała Brzozowskiego, Annę Wyszkoni, zespół Pectus, Halinę Mlynkovą, Katarzynę Cerekwicką, Łukasza Zagrobelnego, Sargisa Davtyana, Darka Malejonka oraz zwyciężczynię „Szansy na sukces” Aleksandrę Nykiel i znanego z programu „The Voice of Poland” Filipa Lato.

Koncert poprowadzą Rafał Brzozowski i Piotr Rubik.

Na jasnogórskich błoniach usłyszymy „Barkę”, „Abba Ojcze”, ale też piosenki, które powstały na kanwie polskich i zagranicznych przebojów np. „Pielgrzymkowe Despacito – Nie tak szybko”. Nie zabraknie przebojów z repertuaru Piotra Rubika np. „Niech mówią że…”

  • Organizator: TVP, Klasztor Jasnogórski, „Fundacja NIEDZIELA. Instytut Mediów”
  • Patronat honorowy: Abp Wacław Depo – Metropolita Częstochowski
  • Patronat medialny: Tygodnik Katolicki „Niedziela”

Koncert „Abba Ojcze – Pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II” – 14 sierpnia o godz. 21.00 TVP1

Print Friendly, PDF & Email