Zapisy na 39. Pieszą Pielgrzymkę z Lublina na Jasną Górę

Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę to wydarzenie, które od dziesiątków lat mobilizuje tych, którzy chcą przeżyć szczególne rekolekcje w drodze, gdzie można połączyć trudy marszu z modlitwą w niezliczonych intencjach. W tym roku wyruszymy już 39. raz, przyświecać nam będzie hasło: „W szkole MB Fatimskiej„. Partnerem tegorocznej pielgrzymki jest Radio Plus Lublin.

Wyjście z Lublina zaplanowano 3 sierpnia po Mszy św. na placu przed archikatedrą o godzinie 8.30. Samochody bagażowe będą ustawione na parkingu przy ul. Unii Lubelskiej w dniu 3 sierpnia od godz. 7.00. Lubelska Pielgrzymka przez kilka dni pójdzie w trzech kolumnach, wszyscy pielgrzymi połączą się w połowie drogi na Świętym Krzyżu. Wcześniej, bo już 1 sierpnia, wyjdą w trasę pątnicy z Chełma. Z główną kolumną Pielgrzymki połączą się 6 sierpnia w Annopolu. Wędrówka potrwa 12 dni. Do Częstochowy dotrzemy 14 sierpnia. Pielgrzymka liczy w sumie 19 grup. Pątnicy mają do przejścia około 320 kilometrów.

W Szkole MB Fatimskiej – to hasło tegorocznej Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki. W nawiązaniu do 100. rocznicy objawień w Fatimie, także konferencje będą miały charakter maryjny. Wygłosi je ks. Piotr Koźlak, redemptorysta.

Zapisy na 39. Pieszą Pielgrzymkę z Lublina na Jasną Górę już trwają w parafiach, a 25 lipca funkcjonowanie rozpocznie sekretariat pielgrzymkowy, przed lubelską katedrą. Tam każdy będzie mógł zapisać się do dowolnej grupy pielgrzymkowej, będzie też możliwość wsparcia funduszu „Idę z Tobą”.

Zapisy w parafiach trwają do 24 lipca. Od 25 lipca, do czasu wyjścia pielgrzymki, przed Archikatedrą Lubelską czynny będzie sekretariat pielgrzymkowy. Zapisy odbywać się będą w godz. 10.00-17.00. Koszt wpisowego dla każdego pielgrzyma wynosi 75 zł. Opłata uwzględnia m.in. transport bagaży i pojazdy służbowe Pielgrzymki, prom przez Wisłę, kupno lekarstw i materiałów opatrunkowych, baterii do nagłośnienia, tzw. gadżety pielgrzymkowe, informatory, koszt dokumentacji Pielgrzymki oraz ubezpieczenie NW.

Dla mniej zamożnych pątników przewidziana jest prawie 35% zniżka, czyli kwota wpisowa dla pątnika wynosi 50zł – zniżka jest możliwa tylko za zgodą księdza Proboszcza, który dla potrzeb Pielgrzymki wydaje specjalne zaświadczenie.

szczegółowe informacje – http://www.pielgrzymka.lublin.pl/

Print Friendly, PDF & Email