Zaduszki Pobrygidkowskie – Inny Kwartet – 26.11.2017

W niedzielę, 26 listopada 2017 r. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej – Pobrygidkowskim – w Lublinie (ul. Narutowicza 6), trwać będą tradycyjne Zaduszki Pobrygidkowskie. Po każdej Mszy świętej nastąpi krótka modlitwa w intencji wszystkich zmarłych, których życie związane było z tutejszą świątynią i Lublinem. Na zakończenie Zaduszek, po Mszy św. o godz. 18.00, odbędzie się koncert zespołu „Inny Kwartet”. W programie koncertu muzyka poważna, sakralna i rozrywkowa.

Po każdej Mszy świętej, w krótkiej modlitwie będziemy polecać Bogu dusze wszystkich zmarłych, których życie związane było z naszą świątynią: duszę króla Władysława Jagiełły – fundatora naszej świątyni i walczących pod Grunwaldem, dusze Ojców Brygidów, Sióstr Brygidek, Sióstr Wizytek i Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej, księży pracujących w naszym kościele, Polek i Polaków poległych w obronie niepodległości Ojczyzny, pochowanych w grobach ziemnych i kryptach naszego kościoła i na dawnym cmentarzu wokół kościoła, dobrodziejów i wiernych naszego kościoła, którzy odeszli już do Pana. Miejscem upamiętniającym ich wszystkich jest umieszczona obok bocznego ołtarza św. Józefa gotycka płyta nagrobna z XV w.

 

KONCERT „INNY KWARTET”
26 listopada 2017 r. – godz. 19.00

Wykonawcy:

ZESPÓŁ „INNY KWARTET”
Anna PIWKO – skrzypce
Magdalena MAGDOŃ – skrzypce
Sławomir SZUREK – altówka
Katarzyna WACH – wiolonczela

 

Koncert zrealizowano w ramach cyklu „Wieczory Muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim” przy pomocy Samorządu Województwa Lubelskiego oraz dzięki wsparciu miasta Lublin w ramach obchodów 700-lecia miasta w 2017 r. Mecenas koncertu: Grupa Azoty Puławy. Partnerzy koncertu: Spółdzielczy Bank Powiatowy w Piaskach oraz Powizytkowski Ośrodek Kultury w Lublinie. Patronat medialny objęło Radio Lublin.

Print Friendly, PDF & Email