W intencji beatyfikacji Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego 28.11.2017

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” serdecznie zaprasza na comiesięczną Mszę Świętą w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego, która jest odprawiana 28 dnia każdego miesiąca o godzinie 18.00 w kościele rektoralnym pw. św. Jozafata w Lublinie przy ul. Zielonej 3.

Najbliższa Msza odprawiona zostanie we wtorek 28 listopada 2017 r .

W trakcie Mszy świętej będą rozdawane pamiątkowe obrazki z modlitwą o beatyfikację Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego (patrona Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”) wydane z okazji XX-lecia nadania statusu organizacji katolickiej Stowarzyszeniu Civitas Christiana.

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego:

Boże w Trójcy Świętej Jedyny, Ty w swojej niewypowiedzianej dobroci powołujesz ciągle nowych apostołów, aby przybliżali światu Twoją Miłość. Bądź uwielbiony za to, że dałeś nam opatrznościowego Pasterza Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Boże, źródło wszelkiej świętości, spraw, prosimy Cię, aby Kościół zaliczył go do grona swoich świętych. Wejrzyj na jego heroiczną wiarę, całkowite oddanie się Tobie, na jego męstwo wobec przeciwności i prześladowań, które znosił dla imienia Twego. Pomnij, jak bardzo umiłował Kościół Twojego Syna, jak wiernie kochał Ojczyznę i każdego człowieka, broniąc jego godności i praw, przebaczając wrogom, zło dobrem zwyciężając. Otocz chwałą wiernego Sługę Twojego Stefana Kardynała, który wszystko postawił na Maryję i Jej zawierzył bez granic, u Niej szukając pomocy w obronie wiary Chrystusowej i wolności Narodu. Ojcze nieskończenie dobry, uczyń go orędownikiem naszych spraw przed Tobą. Amen.

Print Friendly, PDF & Email