XXV Sercańskie Dni Młodych w Pliszczynie 25-30.06.2018

W dniach od 25-30 czerwca 2018 r.  w Pliszczynie koło Lublina odbywać się będą 25. jubileuszowe Sercańskie Dni Młodych. Tradycyjnie, na sześć dni, swoje namioty rozbiją młodzi ludzie pragnących poznawać Boga, dzielić się radością, przeżywać wiarę, dyskutować i żyć naprawdę, tworząc cywilizację miłości. Tegoroczne spotkanie odbywać się będzie pod hasłem: Miłością nakarmieni.

Uczestnikami spotkania są młodzi duchem i ciałem ludzie (począwszy od drugiej klasy gimnazjum) z różnych części Polski, a czasami z innych krajów, którzy „ryzykują” i poszukują spotkania z żywym Bogiem w drugim człowieku.

Wszystko zaczęło się w 1994 r. Właśnie w tym roku, Pliszczyn „zatętnił” młodością i radością. Księża Sercanie, odczytując znaki czasu i duchowy testament swojego Założyciela – o. Leona Jana Dehona, zainicjowali spotkania dla młodzieży pod ogólnym hasłem „Ku cywilizacji miłości”. Obecnie najważniejszymi punktami spotkania są: Eucharystia, modlitwa, duchowa odnowa, integracja, sport.

Pod żółtą wiatą codziennie gromadzimy się na Eucharystii, na spotkaniach z ciekawymi gośćmi, którzy dzielą się z nami swoim świadectwem, talentami, wiedzą i doświadczeniem przyjaźni z Bogiem. Każdego dnia mamy okazję do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Mamy również czas na rozwijanie swoich talentów podczas organizowanych warsztatów (m. in. wokalnych, tańca, pierwszej pomocy, teatralnych, artystycznych i innych) oraz na zabawę podczas Dehoniady (sercańskiej imprezce i grillowania). Emocji dostarczają nam również rozgrywki w piłkę nożną, z których najciekawszą jest mecz „Sercanie vs Reszta Świata” 🙂

Tematy poszczególnych dni tegorocznych SDM – Miłością nakarmieni:

poniedziałek: Czas przywitań – Pan z Wami
wtorek: Czas przebaczania – Spowiadam się Bogu
środa: Czas słuchania – Oto Słowo Boże
czwartek: Czas ucztowania – Bierzcie i Jedzcie
piątek: Czas serca – aby Moją i Waszą ofiarę przyjął Bóg
sobota: Czas misji – idźcie w pokoju z Chrystusem

kontakt:

Ks. Bartłomiej Król SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84
e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl

wszystkie informacje na:

http://sercanskie.pl/sdm/

Print Friendly, PDF & Email