Lublin ekumeniczny 2018: Oddzielnie teraz – razem na wieki? 28.06.2018

W dniu 28 czerwca 2018 r. (czwartek) odbędzie się kolejne spotkanie w ramach programu „Lublin ekumeniczny 2018. W stulecie niepodległości (1918-2018)”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 w Katedrze Prawosławnej w Lublinie (ul. Ruska 15).

W PROGRAMIE:

18.00Ekumeniczne nabożeństwo

Homilię w czasie nabożeństwa wygłosi bp Paweł Hause (Kościół Ewangelicko-Augsburski)

19.00Ekumeniczna debata teologów o Eucharystii – „Oddzielnie teraz – razem na wieki?”

W debacie udział wezmą:

Wstęp historyczny i prowadzenie debaty
– ks. dr hab. Przemysław Kantyka (prof. KUL)
Abp Paisjusz (Martyniuk) (Kościół Prawosławny)
Abp Stanisław Budzik (Kościół Rzymskokatolicki)
Bp Paweł Hause (Kościół Ewangelicko-Augsburski)
Bp Marek Izdebski (Kościół Ewangelicko-Reformowany)

Organizatorami spotkania są tradycyjnie:

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawia II, Fundacja Rozwoju KUL, Miasto Lublin, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Polska Rada Ekumeniczna o. Lublin oraz Kościół Ewangelicko-Augsburski: Diecezja Warszawska i Parafia Św. Trójcy w Lublinie, Kościół Prawosławny: Diecezja Lubelsko-Chełmska i Parafia Przemienienia Pańskiego w Lublinie, Kościół Polskokatolicki: Diecezja Warszawska i Parafia pw. Wniebowstąpienia w Lublinie, Kościół Rzymskokatolicki: Archidiecezja Lubelska i Archidiecezjalna Rada Ekumeniczna.