XXIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie 4.12.2022

W II Niedzielę Adwentu, 4 grudnia 2022 r., obchodzić będziemy w Kościele w Polsce 23. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. w tym roku odbywać się on będzie pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”.

Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej czyli Białoruś, Litwa, Łotwa i Estonia, Ukraina, Rosja, Mołdawia, Armenia, Gruzja, Kazachstan, Tadżykistan, Kirgizja i Uzbekistan. Dzień organizowany jest przez Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski.

Wydarzeniom Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie towarzyszy zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. W tym roku, w szczególnym wymiarze, pomoc trafi na Ukrainę.