XX Targi Wydawców Katolickich w Lublinie – KUL 15-17.11.2017

W dniach od 15-17 listopada 2017 r. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbywać się będą – organizowane przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich i KUL – XX. Targi Wydawców Katolickich. Swój udział zapowiedziało około 40 oficyn wydawniczych z całej Polski.

Uroczyste otwarcie Targów nastąpi w czwartek 15 listopada br. o godz. 10.00. Targi będą się odbywały w holu Collegium Jana Pawła II, na parterze, w godz. 9.00–18.00. Wstęp na Targi jest bezpłatny.

Targi są wspaniałą okazją dla wydawnictw do zaprezentowania swojego dorobku wydawniczego, promowania czytelnictwa, spotkania z czytelnikami, a wszystkim zainteresowanym dobrą książką do spotkania z nią w jednym miejscu o szerokim wachlarzu tematyki, edytorstwa i formach (książka tradycyjna, elektroniczna, e-booki).

Podczas Targów odbędzie się także Ogólnopolskie Sympozjum Katechetyczne w dniach 18-19 listopada br.

Patronatem honorowym tegoroczne TARGI objęli:

• Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski
• Dr Krzysztof Żuk – Prezydent miasta Lublin
• Ksiądz prof. dr hab. Antoni Dębiński – Rektor Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

XX Targi zostaną ubogacone koncertem – programem muzyczno-poetyckim. Koncert odbędzie się pierwszego dnia Targów, tj. 16 listopada 2017 r. o godz. 19.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego KUL.

W tym roku pragniemy, aby był to koncert w wykonaniu Polskiej Opery Kameralnej, a jego przesłanie było zawarte wokół hasła: Lublin w służbie państwa i wiary na przestrzeni wieków. Program ten koncentrowałby się na prezentacji trzech wydarzeń istotnych z punktu widzenia historii Lublina i regionu. Pierwszym z nich jest 700-lecie lokacji miasta Lublin, drugim przypadająca w listopadzie 2018 roku 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, a trzecim 100. rocznica powołania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Wstęp na koncert jest wolny zarówno dla społeczności studenckiej jak i ogółu publiczności, społeczności lubelskiej.

więcej:  www.swk.pl

Print Friendly, PDF & Email