Nabożeństwo na Poczekajce „W Pałacu Króla” – 17.11.2017 r.

W pierwszą rocznicę uroczystości uznania Chrystusa za Króla i Pana podczas Mszy świętej w Krakowie-Łagiewnikach, w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka w Lublinie na Poczekajce (Al. Kraśnicka 76), w piątek 17 listopada 2017 r., o godz. 17.30 rozpocznie się wieczorne nabożeństwo „W pałacu Króla”.

Nabożeństwo na Poczekajce jest już kolejnym z czuwań organizowanych przez wspólnoty gromadzące się przy kapucyńskim kościele. Obok Grupy Modlitwy Ojca Pio i Duszpasterstwo Młodych, włączają się w czuwanie członkowie Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej. W modlitwie biorą udział członkowie grup z Odnowy w Duchu Świętym i Oazy.

W pierwszą rocznicę uznania Chrystusa za Króla i Pana przez nasz naród, pragniemy pogłębić tę decyzję przez przypomnienie treści złożonych wówczas Bogu obietnic i chcemy przeżyć na nowo bliskość z Chrystusem Królem. Gorąco zapraszamy na wieczorne nabożeństwo zatytułowane W Pałacu Króla – w kościele Braci Mniejszych Kapucynów na Poczekajce. W programie spotkania jest modlitwa różańcowa, Msza święta oraz nabożeństwo potwierdzenia wybrania Chrystusa jako swego Przyjaciela i Przewodnika na drogach życia. To Nabożeństwo jest już kolejnym z czuwań organizowanych przez wspólnoty gromadzące się kościele na lubelskiej Poczekajce.

W PAŁACU KRÓLA
17 listopada 2017

17.30 – Modlitwa różańcowa w intencji Ojczyzny

18.00 – Msza święta pod przewodnictwem ks. Dominika Chmielewskiego SDB

19.20 – Uwielbienie Chrystusa Króla

19.40 – Nabożeństwo potwierdzenia aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana

Przekazanie znaków:

– Olejek radości, czyli przyjęcie daru dziecięctwa Bożego
– Tarcza wiary, czyli poddanie się Chrystusowi
– Miecz Ducha to jest Słowo Boże

21.00 – Apel Jasnogórski

21.25 – Adoracja Najświętszego Sakramentu do 23.30


Sama nazwa nabożeństwa W pałacu Króla wskazuje na istotną prawdę, że będąc sługami Chrystusa Króla, nie mieszkamy w czworakach jak służący pracujący na dworze ziemskiego władcy, ale jako domownicy samego Boga, który uczynił nas swoimi dziećmi oraz braćmi i sistrami naszego Pana Jezusa, mieszkamy w pałacu samego Króla. To wybranie i obdarowanie zaufaniem ze strony Boga zobowiązuje i zaprasza do pokornej współpracy w postaci modlitwy i uciekania się pod opiekę Maryi, która najpełniej zrozumiała i przyjęła łaskę obdarowania ze strony Boga. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek potrzeba odkrycia wartości wspólnoty Kościoła, która daje przeżycie synostwa i wyposaża w dary Ducha Świętego, wołającego w nas „Abba, Ojcze”. Chcemy razem modlić się o pokój na świecie i pojednanie między narodami oraz o nawrócenie grzeszników.


Print Friendly, PDF & Email