XVII Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców – 30.04.2023

Ostatnia niedziela kwietnia – 30 kwietnia 2023 r. – to dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach w ramach 17. Ogólnopolskiej Niedziela Modlitw za Kierowców, która w tym roku odbywać się będzie po hasłem: „Pokój w sercu i na wszystkich drogach”.

Główne obchody Niedzieli Modlitw za Kierowców odbędą się 30 kwietnia 2023 r. w podwarszawskim Rembertowie oraz w Gałajnach w archidiecezji warmińskiej. Mszy św. za kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz za Darczyńców MIVA Polska w kościele garnizonowym św. Rafała Kalinowskiego w Rembertowie będzie przewodniczył o godz. 8.00 ks. Jerzy Kraśnicki. Natomiast Mszę św. w parafii pw. Męczenników Podlaskich – bł. Wincentego i Towarzyszy w Gałajnach odprawi o godz. 12.00 ks. dr Piotr Jan Kaczmarczyk.

Krajowe Duszpasterstwo Kierowców oraz stowarzyszenie MIVA Polska od lat zwracają uwagę na potrzebę zachowania bezpieczeństwa na drogach przez wszystkich jej użytkowników. Wśród materiałów przygotowanych na Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców znajdują się m.in. teksty modlitwy wiernych oraz zawierzenia kierowców Bożej Opatrzności,

Krajowe Duszpasterstwo Kierowców oraz stowarzyszenie MIVA Polska zapraszają także do wspólnej modlitwy podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kierowców na Jasną Górę. Odbędzie się ona 13 maja 2023r. pod hasłem „Oddani Maryi Matce Kościoła” i będzie połączona z dziękczynieniem misjonarzy za pomoc kierowców w zakupie środków transportu na misje.

więcej: http://www.duszpasterstwokierowcow.pl/
https://episkopat.pl/30-kwietnia-xvii-ogolnopolska-niedziela-modlitw-za-kierowcow/

Print Friendly, PDF & Email