XII Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza w halową piłkę nożną – 23.04.2022

W sobotę, 23 kwietnia 2022 r., odbędą się finały XII Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza w halową piłkę nożną o puchar Metropolity Lubelskiego. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowkiej w Lublinie (ul. Bursztynowa 20), Mszą Świętą pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego.

W naszych dekanatach skończyły się rozgrywki kwalifikacyjne ministrantów i lektorów do finałów XII Mistrzostw LSO w halowa piłkę nożną o puchar Metropolity Lubelskiego. Jesteśmy wdzięczni wszystkim księżom, którzy zaangażowali się w organizację turnieju oraz byli obecni razem z podopiecznymi w czasie imprezy sportowej. Teraz zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i kibicowania podczas Finałów w Lublinie, a szczególnie na mecze finałowe i wydarzenia towarzyszące do Hali widowiskowo-sportowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

ks. Marcin Grzesiak, archidiecezjalny duszpasterz ministrantów i lektorów

Po zakończeniu wspólnej Eucharystii, drużyny ministrantów i lektorów z poszczególnych kategorii wiekowych rozjadą się do sześciu hal sportowych. Hala główna Mistrzostw to Hala widowiskowo-sportowa Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (ul. Doktora Witolda Chodźki 15).

>>PLAKAT<<

Na imprezie będzie obecny dziennikarz sportowy TVP i komentator Dariusz Szpakowski oraz prowadzący Teleexpress Rafał Patyra wraz z drużyną piłkarską TVP z Warszawy.

O godz. 16.00 w hali głównej mistrzostw odbędą się mecze finałowe ministrantów i lektorów z komentarzem Dariusza Szpakowskiego oraz rozdanie medali i pucharów.

W czasie meczów finałowych turniej galowy pod hasłem „O Pokój na Ukrainie” z udziałem drużyn:
• Reprezentacja 82nd Airborne Division
• Reprezentacja 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka
• Reprezentacja Oddziału Żandarmerii Wojskowej z Lublina
• Reprezentacja 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej
• Reprezentacja TVP z Warszawy
• Reprezentacja Alumnów MSD z Lublina

Wejście na Główną Halę Mistrzostw jest otwarte. 

Print Friendly, PDF & Email