Dzień Dobra – patronalne święto Caritas – Piknik Rodzinny w Lublinie 24.04.2022

Caritas Archidiecezji Lubelskiej, w ramach obchodów Dnia Dobra – w dniu patronalnego święta Caritas, zaprasza 24 kwietnia 2022 r. na Piknik Rodzinny, który rozpocznie się o godz. 13.30 na Placu Litewskim w Lublinie.

Obchody Dnia Dobra rozpocznie Msza Święta o godz. 12.00 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim.

Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto patronalne Caritas. W tym roku przypada ona na 24 kwietnia i będzie obchodzona w całej Polsce po raz pierwszy jako Dzień Dobra. Organizowane w tym dniu pikniki, warsztaty, pokazy, biegi i koncerty, będą okazją, aby pokazać, jak dużo dobra dzięki wolontariuszom Caritas wydarza się na co dzień. Wojna w Ukrainie nadała przygotowaniom do tego święta nowy kontekst. Przeprowadzone w Dniu Dobra kwesty pomogą m.in. w utrzymaniu placówek dających schronienie uchodźcom.

W programie Pikniku przewidziane zostały polsko-ukraińskie koncerty – na scenie wystąpią The Fedor Family, Don’t tell mom oraz Irina Podgajnaja i Anna Khodorovska – zwyciężczyni ukraińskiego programu The Voice. Zaplanowane zostały także liczne atrakcje pod sceną – dmuchańce, bańki mydlane XXL, malowanie twarzy, warsztaty muzyczne i plastyczne, możliwość pomiaru ciśnienia czy wykonanie analizy składu ciała, a także stoiska z popcornem, watą cukrową, ciastami czy kiełbaskami z grilla.

Program Dnia Dobra:

13:30 Rozpoczęcie
14:00 Koncert zespołu The Fedor Family
15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
16:30 Koncert ukraińskiego zespołu Don’t tell mom wraz z gośćmi

Wszystkiemu towarzyszyć będzie zbiórka pieniędzy z przeznaczeniem na ośrodki, w których Caritas Archidiecezji Lubelskiej opiekuje się obecnie uchodźcami – w Firleju, Księżomierzy i Częstoborowicach. Od początku wojny przebywa w nich stale ok. 150 osób – głownie są mamy z dziećmi.

Patronat honorowy nad wydarzeniem w Lublinie objęli: Metropolita Lubelski, ks. Arcybiskup Stanisław Budzik oraz Marszałek Województwa Lubelskiego, Jarosław Stawiarski.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie”.

Print Friendly, PDF & Email