XVI Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców – 24.04.2022

Ostatnia niedziela kwietnia – 24 kwietnia 2022 r. – to dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. 16. Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców odbywać się będzie po hasłem: „Niesiemy Pokój i Dobro na wszystkich drogach”

Krajowe Duszpasterstwo Kierowców oraz MIVA Polska zapraszają wszystkich kierowców, motocyklistów, rowerzystów i członków ich rodzin do szczególnej modlitwy o Boże wsparcie i pomoc św. Krzysztofa, aby zawsze poruszać się po drogach w sposób odpowiedzialny i bezpieczny, spokojnie i z życzliwością do ludzi.

Każdego niemal dnia słyszymy o tym, jak wielu ludzi ginie w wypadkach na naszych drogach. Ludzie wierzący nie powinni być obojętni na ten wielki narodowy problem. Aby to zmienić, zwracamy się do kierowców, pieszych, rowerzystów i wszystkich użytkowników drogi z apelem o jeszcze większą ostrożność i szacunek wobec zasad bezpieczeństwa na drodze oraz zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

Główne uroczystości odbędą się w niedziela 24 kwietnia 2021 r. o godz. 12.00 w parafii pw. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie (ul. Krzyska 112). Mszy św. w intencji wszystkich kierowców przewodniczył będzie proboszcz parafii ks. Jacek Olszak, a homilię wygłosi ks. Damian Migacz, diecezjalny duszpasterz kierowców.

Transmisja on-line: https://tarnowkrzyz.aztv.pl/

– Dalej niebezpiecznie: Na naszych drogach mimo znacznej poprawy bezpieczeństwa – na co wskazują statystyki i dane – jest nadal bardzo niebezpiecznie. Trzeba przypomnieć, że każde świadome przekroczenie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, a więc narażanie na niebezpieczeństwo życia własnego lub innych ludzi jest grzechem przeciwko piątemu przykazaniu Bożemu. Jednym z najbardziej widocznych naruszeń bezpieczeństwa prowadzących do wypadków i nieszczęść na drogach jest przekraczanie dozwolonej prędkości i brawura, a także jazda w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających.

– Wdzięczni kierowcom: Poprzez modlitwę i serdeczną życzliwość okażmy wdzięczność wszystkim kierowcom, karetek, kierowcom transportu publicznego, kierowcom tirów, kierowcom służb oraz tym kierowcom z Polski i Ukrainy, którzy narażając często swoje życie niosą pomoc potrzebującym w Ukrainie.

– Kierujmy się miłością: W drodze rzadko bywa się samemu – przeważnie dzieli się ją z innymi ludźmi. Sztuką jest widzieć we współużytkowniku drogi swego bliźniego – siostrę i brata. Głoszone przez Duszpasterstwo Kierowców motto: „Kierujmy się miłością na drodze”, trzeba realizować na każdym odcinku wspólnej trasy i przyoblekać w praktykę dobrych postaw, zachowań oraz wzajemnej modlitwy. Przyzywajmy więc orędownictwa św. Krzysztofa, patrona podróżnych i kierowców, ale też pamiętajmy o tym, że: – chrześcijanin siadając za kierownicę zawsze jest trzeźwy, powinien się kierować miłością na drodze. Potrzebna jest nam miłość do drugiego człowieka i tego też na drodze, którego nie muszę za wszelką cenę wyprzedzić, miłość do tych, którzy jadą ze mną, aby nie spotkało ich coś złego, miłość do pieszych, do korzystających z hulajnogi, do rowerzystów i wszystkich spotkanych na drodze. Miłość rozpoczyna się od życzliwego myślenia o innych, dobrego mówienia o nich i życzliwych gestów.

– Apel do wszystkich: Drodzy Kierowcy, Piesi, Motocykliści i Rowerzyści – wraz z Waszymi Duszpasterzami zwracamy się do Was wszystkich: niech modlitwa do świętego Krzysztofa, jego obrazek, breloczek zobowiązują nas zawsze do czynów miłości – bo ona musi kierować naszym chrześcijańskim życiem, także naszym poruszaniem się po drogach! Niech przez to nasze drogi stają się bezpieczne, a my zachowując Boże Przykazania, zachowując zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego – stajemy się lepszymi ludźmi, prawdziwymi chrześcijanami na każdej drodze naszego życia.

– Umiejmy dziękować: Wyrazem wdzięczności kierowców za bezpiecznie przejechane kilometry, za jazdę bez wypadku jest pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu w ramach akcji MIVA Polska – składając jako podziękowanie 1 grosz za 1 kilometr, bowiem samochód na misjach jest pierwszym narzędziem ewangelizacji. Uczestniczący w akcji MIVA Polska niech mają świadomość wielkości swego zaangażowania, bo wielka to sprawa pomagać nieść innym Chrystusa. (więcej na www.miva.pl )

– Ks. Marian Midura – Krajowy Duszpasterz Kierowców
– Ks. Damian Migacz – Diecezjalny Duszpasterz Kierowców w Tarnowie

Print Friendly, PDF & Email