Wydarzenia XVI Dnia Papieskiego w Lublinie 7-9.10.2016

Obchodom centralnym Dnia Papieskiego każdego roku towarzyszą Msze Święte, koncerty, konferencje, happeningi, czuwania. W tym roku również nie zabraknie atrakcji, które uświetnią ten dzień.

W przeddzień centralnych obchodów Dnia Papieskiego, 8 października 2016 r., odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie gala wręczenia nagród TOTUS – transmisja: TVP2 o godz. 16.45

W niedzielę, 9 października, odbędzie się celebrowana przez ks. bp. Henryka Tomasika Eucharystia w kościele pw. Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie – transmisja: Polskie Radio o godz. 9.00

Podsumowaniem centralnych obchodów Dnia Papieskiego w Warszawie będzie tradycyjnie Koncert Galowy, który w tym roku będzie miał miejsce w warszawskim seminarium duchownym – transmisja: TVP1 o godz. 16.00

dzien_pap-ban1

Obchody centralne XVI Dnia Papieskiego zwieńczy Apel Modlitewny Miasta Warszawy na skwerze Hoovera o godzinie 18.00. Stypendyści wspólnie z mieszkańcami stolicy modlić się będą Koronką do Bożego Miłosierdzia, a błogosławieństwa udzieli ks. kard. Kazimierz Nycz ? przewodniczący Rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W dniach 2-22 października 2016 r. trwać będzie w całej Polsce zbiórka publiczna na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, w ramach której wolontariusze kwestować będą na ulicach i przed kościołami. Zebrane środki pozwalają na fundowanie stypendiów papieskich dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

WYDARZENIA XVI DNIA PAPIESKIEGO W LUBLINIE

7 października (piątek)

19.00 – Msza św. i uwielbienie w Kościele Akademickim KUL

8 października (sobota)