Warsztaty, wystawy, wyścig, konkursy – Dzień Papieski w Puławach

Obchody XVI Dnia Papieskiego w Puławach będą trwały od 7 do 22 października 2016 r. Tegoroczny Dzień Papieski, odbywający się pod hasłem pod hasłem ?Jan Paweł II ? Bądźcie świadkami miłosierdzia!?, jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka: ?jakże pragnę, aby nadchodzące lata były naznaczone miłosierdziem tak, byśmy wyszli na spotkanie każdej osoby, niosąc dobroć i czułość Boga! Do wszystkich, tak wierzących jak i tych, którzy są daleko, niech dotrze balsam miłosierdzia jako znak Królestwa Bożego, które jest już obecne pośród nas?.

szczegóły na plakatach:

pu16-dzien-papieski

Podobnie jak w latach poprzednich Dzień Papieski będzie przebiegał w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym artystycznym i charytatywnym. Jednym z istotnych znaków miłosierdzia okazywanego potrzebującym będzie zbiórka środków na, ?żywy pomnik? św. Jana Pawła II, czyli stypendia edukacyjne dla młodzieży.

Przygotowano także: warsztaty dziennikarskie i literacko?dykcyjne, wystawę ?Papież Jan Paweł II ? Dar Polski dla Świata?, wyścig po kremówki, a na zakończenie koncert Tomka Kamińskiego.

pu16-tomek-kaminski

Jak co roku organizatorzy zachęcają do udziału w konkursach: Konkursie Plastycznym na Prezentację Multimedialną, IX Konkursie Plastycznym, V Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej ?Uwielbiaj Duszo Moja Pana?, VIII Przeglądzie Pieśni i Piosenki Religijnej ?Śpiewajmy Ojcu Świętemu? oraz II Turnieju Wiedzy o Janie Pawle II.

Szczegóły na plakatach i stronie: www.rodzina.pulawy.pl

pu16-wyscig-po-kremowki

 

Print Friendly, PDF & Email