Wigilia Starego Miasta w Lublinie

W niedzielę, 18 grudnia 2016 r. już po raz 17. ojcowie dominikanie zorganizowali na Starym Mieście wigilijne spotkanie mieszkańców Lublina. Wigilię Starego Miasta rozpoczęła Msza św. w Bazylice pod przewodnictwem bpa Józefa wróbla. Po Eucharystii nastąpił przemarsz uliczkami w korowodzie do szopki, a tam jasełka oraz dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń, upominki dla dzieci, a na koniec wspólna biesiada.

Podczas wigilijnego spotkania harcerze Lubelskiego Hufca ZHP przekazali Betlejemskie Światło Pokoju.

Fot. Małgorzata Oroń

KAI-Lublin [dab, Lublin: Wigilia Starego Miasta]: Mieszkańcy Lublina spotkali się na Wigilii Starego Miasta. Po Eucharystii odprawionej przez bp. Józefa Wróbla w intencji wszystkich mieszkańców Koziego Grodu, rozpoczęło się dzielenie opłatkiem, kolędowanie i wigilijna wieczerza. Wcześniej na uliczkach pojawiły się stragany z ozdobami świątecznymi. To już siedemnasta edycja przedsięwzięcia… [czytaj dalej].

GOŚĆ LUBELSKI [ks. Rafał Pastwa, Wigilia Starego Miasta w Lublinie]: Podczas wydarzenia nastąpiło przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Były kolędy, barwny korowód, życzenia oraz kolacja dla ubogich i bezdomnych… [czytaj dalej]

 

 

Print Friendly, PDF & Email