Wigilia Miłosierdzia Caritas w Lublinie

W hali Targów Lublin, 24 grudnia 2017 r., miała miejsce Wigilia Miłosierdzia Caritas. Wzięło w niej udział blisko 500 osób, potrzebujących, chorych, bezdomnych czy samotnych.

Wigilijne spotkanie rozpoczęła tradycyjnie wspólnie odśpiewana kolęda, po której Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik przekazał zgromadzonym świąteczne życzenie i pobłogosławił przygotowane potrawy. Przy wsparciu ponad 100 niezawodnych wolontariuszy, wszyscy którzy zasiedli do wspólnej wieczerzy mogli zjeść gorący barszczyk z pierogami, ziemniaki z rybą, śledzie i wiele innych tradycyjnych potraw. Oczywiście wszystko w rodzinnej atmosferze wspólnego kolędowania i życzliwości. Na koniec każdy otrzymał Pakę Miłosierdzia wypełnioną artykułami spożywczymi, ciastami i chlebem.

Caritas Archidiecezji Lubelskiej dziękujemy wszystkim Darczyńcom i wolontariuszom za pomoc w organizacji Wigilii Miłosierdzia Caritas. To było wyjątkowe wydarzenie, w wyjątkowy dzień i dla wyjątkowych osób.

Głównym organizatorem wydarzenia była Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Organizację Wigilii Caritas wsparł operator hal Selgros Cash&Carry, który ufundował produkty do przygotowania poczęstunku dla wszystkich uczestników.

Patronem medialnym akcji była TVP.

Foto: Przemysław Gąbka

Print Friendly, PDF & Email