Wczasorekolekcje dla osób niepełnosprawnych z całej Polski

W „Domu Spotkania” Caritas Archidiecezji Lubelskiej w Dąbrowicy trwają wczasorekolekcje dla osób niepełnosprawnych, którzy przyjechali z całej Polski, aby uczestniczyć w wakacjach przepełnionych Bogiem, modlitwą i opieką wolontariuszy. Dziś, 24 sierpnia 2017 r.,  odwiedził ich nasz Pasterz Archidiecezji Lubelskiej, abp Stanisław Budzik.

Rekolekcje to wyjątkowy czas, w którym wolontariusze całkowicie bezinteresownie opiekują się niepełnosprawnymi podopiecznymi i – jak sami podkreślają – robią to z wielką radością.

Miejsce jest wyjątkowe i sprawia, że co roku tu powracam. Możemy tutaj być i dawać cząstkę siebie niepełnosprawnym. Otrzymuję w zamian wiele radości, wdzięczność. Pomagamy im wykonując proste rzeczy, które nie wymagają od nas specjalnej siły czy uzdolnień. W zamian nasi podopieczni za wszystko nam dziękują, po sto razy, cały czas. To jest podnoszące na duchu, że jest się potrzebnym. Ich obecność jest dla umacniająca – tak swoją obecność na turnusie tłumaczyła wolontariuszka Sylwia, która już od kilku lat regularnie przyjeżdża do Dąbrowicy.

Cały turnus trwa 10 dni i odbywa się w Domu Spotkania Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Opiekunami są zarówno wolontariusze, jaki  i alumni Seminarium Duchownego w Lublinie oraz rehabilitanci. Nad wszystkim czuwa ks. Bogusław Suszyło.

Tradycją podczas rekolekcji stała się wizyta i Msza Święta sprawowana przez Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika, który co roku odwiedza niepełnosprawnych.

(…)Mimo swojej niepełnosprawności, ograniczeń ruchowych czy innych, mają wiele wspaniałych duchowych sprawności. Dlatego z radością do nich przychodzę, bo mogę wiele się od nich nauczyć. Wiary, życzliwości serca. – podkreślał ks. Abp Stanisław Budzik.

Rekolekcje potrwają jeszcze 4 dni i zakończą się w najbliższą niedzielę.

„Dom Spotkania” to wyjątkowe miejsce spotkań dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych z naszej archidiecezji oraz z całej Polski. To w nim m.in. co roku organizowane są także wakacje dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.

Print Friendly, PDF & Email