Wąwolnica przykładem traktowania ludności przez bezpiekę – 2.05.2017

W wtorek 2 maja 2017 r. w Wąwolnicy odbędzie się seminarium na temat: „Wąwolnica w latach 1944-1947. Przykład traktowania ludności przez aparat bezpieczeństwa publicznego„. Seminarium rozpocznie się złożeniem kwiatów o godz. 8.30 przed tablicą upamiętniająca pacyfikację Wąwolnicy w dniu 2 maja 1945 r. oraz Mszą św. w intencji Wąwolniczan o godz. 9.00 w kościele parafialnym.  Seminarium odbędzie się w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wąwolnicy (ul. Zamkowa 4).

Organizatorami konferencji pod honorowym patronatem Wojewody Lubelskiego są: Regionalne Towarzystwo Przyjaciół Wąwolnicy i Wójt Gminy Wąwolnica, zaś współorganizatorami: Parafia pw. św. Wojciecha bm w Wąwolnicy i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wąwolnicy.