Uroczystość NMP Królowej Polski w archikatedrze – 3.05.2019

W piątek, 3 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Główną Mszę świętą w archikatedrze lubelskiej o godz. 10.00 odprawi ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik. Z racji obchodów 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, we Mszy św. wezmą udział przedstawiciele władz miasta, samorządu lokalnego, organizacji kombatanckich i szkół.

Natomiast wieczorem odbędzie się comiesięczne czuwanie Maryjne, które – każdego trzeciego dnia miesiąca – gromadzi wiernych wokół obrazu Matki Bożej Płaczącej. Rozpocznie się ono godz. 19.00 i trwać będzie do godz. 21.00. Modlitwom przewodniczyć będą wierni z parafii Wolica.

Msze święte w archikatedrze w dniu 3 maja będą odprawiane w porządku niedzielnym, z wyjątkiem Mszy świętej o godz. 13.00.