Koncert pieśni patriotycznych WIWAT 3 MAJA – 3.05.2019

Kościół Rektoralny pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie zaprasza na koncert pieśni patriotycznych WIWAT 3 MAJA, w ramach cyklu: Wieczory muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim, który odbędzie się 3 maja 2019 (piątek) o godz. 18.45

WYKONAWCY:

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Majdan-Grabina gm. Zakrzówek

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Majdan Grabina założona została we wrześniu 2012 r., jako nawiązanie do istniejącej od 1926 roku orkiestry dętej Majdan. Większość członków orkiestry pochodzi ze wsi Majdan Grabina, a także z innych miejscowości gminy Zakrzówek. Orkiestra Majdan corocznie występuje podczas dożynek, na festynach oraz przeglądach i spotkania orkiestr dętych. Od 2014 roku orkiestra występuje w strojach galowych zakupionych dzięki funduszom pozyskanym przez Stowarzyszenie Dla Rozwoju Wsi Majdan Grabina. Kapelmistrzem od początku jest Wojciech Durak, a opiekunem Zygmunt Rząd.

W PROGRAMIE:

1. Ojczyzno ma
  2. Hymn Państwowy
  3. Białe róże
  4. Mazurek 3 Maja
  5. O mój rozmarynie
  6. Warszawianka
  7. Hej, hej ułani
  8. Wiązanka pieśni patriotycznych i żołnierskich: Wojenko, wojenko, Przybyli ułani, Jak to na wojence ładnie
  9. Warszawskie dzieci
  10. Serce w plecaku