Lubelskie obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W piątek, 3 maja 2019 r. obchodzimy będziemy 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Lubelskie obchody rocznicy rozpocznie o godz. 9.00 uroczysta sesja Rady Miasta Lublin w Trybunale Koronnym.

O godz. 10.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny w katedrze lubelskiej. Eucharystii przewodniczył będzie abp Stanisław Budzik.

Po zakończeniu Mszy św. nastąpi przemarsz ulicami miasta na Plac Litewski, gdzie o godz. 11.45 rozpocznie się oficjalna część obchodów. Po zakończeniu części oficjalnej, około godziny 13.00 rozpocznie się Festyn Trzeciomajowy.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

9.00 – Uroczysta sesja Rady Miasta Lublin w Trybunale Koronnym
10.00 – Msza św. w katedrze lubelskiej w intencji Ojczyzny.
11.30 – Przemarsz z katedry na Plac Litewski
11.45 – Uroczystości przy Pomniku Konstytucji 3 Maj
13.00 – Festyn Trzeciomajowy na Placu Litewskim organizowany przez Wojewodę Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego i Prezydenta Miasta Lublin

W dniu 3 maja o godz. 21.00 nastąpi także inauguracja pokazów na lubelskich multimedialnych fontannach. W tym roku z okazji 450-lecia zawarcia Unii Lubelskiej przygotowano specjalny pokaz pt. „Unia Narodów” obrazujący bogate dziedzictwo unii polsko-litewskiej. Pokaz poprzedzi (19.00-21.00) specjalny koncert Majowy Jazz w wykonaniu kwartetu jazzowego, prezentującego muzykę Europy.

więcej: Zaproszenie Wojewody Lubelskiego i program uroczystości w Lublinie

więcej: Odezwa Komitetu Honorowego Obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja w Województwie Lubelskim

Print Friendly, PDF & Email