Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w archikatedrze lubelskiej

W czwartek, 11 czerwca 2020 r., przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Tegorocznym uroczystościom w archikatedrze lubelskiej będzie przewodniczył arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski.

Msze święte w archikatedrze lubelskiej będą odprawione o godz.: 6.00, 7.00, 8.30, 10.00 oraz 17.00 i 19.00.

Po Mszy świętej o godz. 10.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Ołtarze będą usytuowane: dwa na Placu Katedralnym, przy kościele św. Piotra Apostoła (Królewska 9), oraz przy kościele Świętego Ducha. Tam nastąpi zakończenie procesji.

Przypominamy o konieczności zachowania środków bezpieczeństwa podczas liturgii w kościele, gdzie obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa („maseczki”) oraz podczas procesji, podczas której należy zachować odległość między sobą nie mniejszą niż 2 metry lub zakryć usta i nos („maseczki”).