Ufunduj paczkę dla seniora – z lubelską Caritas – #pomocdlaseniora

Znaczący wzrost zachorowań na COVID-19 i wprowadzenie stref czerwonych na terenie naszej archidiecezji to sygnał do jeszcze większej troski o seniorów, osoby niepełnosprawne i chore.

Od wielu miesięcy Caritas Archidiecezji Lubelskiej prowadzi akcję #pomocdlaseniora, podczas której wolontariusze Caritas (ok.50 osób) pomagają podopiecznym w robieniu codziennych zakupów, bez konieczności wychodzenia przez nich z domu (zakupy są im dostarczane pod drzwi). Jednak od wielu dniu można zaobserwować wzmożone zapotrzebowanie nie tylko na pomoc w robieniu zakupów, ale także na bezpłatną pomoc żywnościową.

Z powodu panującej pandemii podczas minionej zbiórki “Tak. Pomagam!” zebraliśmy blisko 10 krotnie mniej darów niż w latach poprzednich, a skala zapotrzebowania na pomoc w postaci paczek żywnościowych z dnia na dzień wzrasta. Zwracamy się do Państwa z apelem o pomoc w ich zakupie. Szacujemy, że koszt jednej paczki wynosi ok. 40 zł

Caritas Archidiecezji Lubelskiej gorąco apeluje o wsparcie akcji:

Środki finansowe można wpłacać bezpośrednio
• na konto: 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351 z dopiskiem Paczka dla seniora
• za pomocą płatności online – więcej: https://lublin.caritas.pl/ufunduj-paczke-dla-seniora/

Artykuł spożywcze (olej, ryż, mąka, cukier, makaron, różnego rodzaju konserwy, przetwory, dżemy i inne produkty o przedłużonym terminie ważności) można przekazać też do siedziby Caritas przy Al. Unii Lubelskiej 15 w Lublinie.

Print Friendly, PDF & Email