Trwa 8. edycja akcji Adoptuj Misyjnych Seminarzystów

Papieskie Dzieła Misyjne zachęcają do udziały w ósmej edycji akcji AdoMiSAdoptuj Misyjnych Seminarzystów, która rozpoczęła się 4 listopada 2020 r. i potrwa cały miesiąc.

Program Adoptuj Misyjnych Seminarzystów (AdoMiS) polega na wspieraniu całego seminarium – zarówno uczniów, jak i nauczycieli oraz całej infrastruktury, która umożliwia proces kształcenia. Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce zapraszają do modlitewnego i materialnego wsparcia seminariów duchownych na terenach misyjnych.

Na specjalne czasy mamy specjalną edycję akcji AdoMiS i programu wspierającego kleryków w krajach misyjnych. Akcja Adoptuj Misyjnych Seminarzystów rozpoczyna się 4 listopada w święto Karola Boromeusza, który na Soborze Trydenckim (1545-1563) był postulatorem organizowania seminariów duchownych. Przyzywając jego pomocy, chcemy ruszyć ze zbiórką pieniędzy na stronie katolikwspiera.pl

ks. Maciej Będziński. Sekretarz krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych

Inicjatywę można wesprzeć pod adresem:
www.katolikwspiera.pl/adoptuj-misyjnych-seminarzystow.html

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce na stałe wspierają dwa seminaria: Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne św. Jana Marii Vianneya na Madagaskarze (100 kleryków i 6 formatorów) oraz Wyższe Seminarium Duchowne św. Augustyna w Iquitos w Peru (20 kleryków i 2 formatorów).

Mamy pod opieką ok. 79 tys. kleryków na całym świecie. Co roku z Rzymu przekazane są kwoty rzędu 14 milionów dolarów na utrzymanie zwyczajne seminariów. Z Polski średnio przekazujemy ok. 75 tys. dolarów na utrzymanie seminariów. Te pieniądze są bardzo potrzebne. Służą zawsze i wyłącznie dziełu misyjnemu kleryków. Pieniądze ze zbiórki trafią na pomoc WSD św. Jana Marii Vianneya na Madagaskarze, gdzie mieszka 100 kleryków i 6 formatorów. Roczny koszt utrzymania kleryka na Madagaskarze to ok. 920 dolarów (prawie 4 tys. złotych). Zatem kwota w wysokości ok. 300 zł zapewnia miesięczne utrzymanie jednemu klerykowi.

ks. Maciej Będziński. Sekretarz krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych

Akcja zakłada również modlitewne wsparcie misjonarzy. Na stronie internetowej Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła znajduje się specjalna zakładka, w której można się dowiedzieć jak zostać osobą wspierającą kleryków. Przede wszystkim trzeba się zadeklarować, czy będzie to tylko pomoc duchowa, czy materialna, bądź duchowa i materialna. Można zgłosić się całą rodziną, parafią lub indywidualnie.

Papieskie Dzieła Misyjne

Print Friendly, PDF & Email