Trwają prace nad filmem „Ojciec i Pasterz” o Prymasie Tysiąclecia

Trwają prace montażowe nad filmem „Ojciec i Pasterz” poświęconym osobie i nauczaniu Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Twórcy filmu gościli także w Lublinie. W październiku 2019 wykonano zdjęcia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, w Kurii Metropolitalnej – domu biskupiego i kaplicy biskupiej oraz w Katedrze Lubelskiej.

Przez dwa lata twórcy filmu realizowali zdjęcia. Byli praktycznie we wszystkich miejscach związanych z życiem i pracą Księdza Prymasa. Zrealizowano kilkadziesiąt godzin nagrań z dziesiątkami osób, które znały Go osobiście lub pracowały z Nim przez wiele lat. To unikalne świadectwa czasów i relacji z niezwykłą osobą i Jej nauczaniem. W filmie zobaczymy także wiele nie publikowanych do tej pory zdjęć archiwalnych. Sporo będzie także fragmentów homilii Prymasa aby pokazać jak dzisiaj aktualne są Jego słowa. Film poświęcony będzie głównie o nauczaniu Księdza Prymasa.

Premiera filmu zaplanowana jest w maju 2020 roku, a premiera telewizyjna w okolicach czerwcowej beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Filmowi towarzyszyć będzie unikalna książka Anny Rastawickiej „Ten zwyciężą kto miłuje”.

Producentem filmu jest firma Aurel wraz z Instytutem Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Sponsorami są: KGHM Miedź Polska, PKN Orlen, PZU i PGE. Parterami są Muzeum Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Oficjalna Strona Beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego. Patronem medialnym jest redakcja Rzeczpospolitej.

więcej u nas: Ojciec i Pasterz – zdjęcia do filmu o Prymasie Tysiąclecia
więcej: https://twitter.com/Ojciecipasterz oraz http://fb.me/ojciecipasterz

Zwiastun 2

Prymas Wyszyński pozostawił nam olbrzymi dorobek. Nagrania kazań, książki, zapiski. Są aktualne dzisiaj – jeszcze bardzie niż kiedyś. Oto zwiastun mówiący skrótowo o Jego nauczaniu poświęconemu Rodzinie.

Opublikowany przez Ojciec i Pasterz Poniedziałek, 17 lutego 2020
Print Friendly, PDF & Email