Ekstremalna Droga Krzyżowa z Lublina – ODWOŁANA

W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą koronawirusa w Polce i jego pojawieniem się na Lubelszczyźnie EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA Z LUBLINA 2020 – została ODWOŁANA


W nocy z 20 na 21 marca 2020 r. (piątek-sobota) – po raz szósty – wyruszy z Lublina Ekstremalna Droga Krzyżowa. Hasłem tegorocznych rozważań jest „Droga Przebaczenia. Od Zranienia o uzdrowienia”. W tym roku do wyboru jest osiem tras, na których rozważana będzie Misterium Męki Pana Jezusa. 

Msza św. w intencji uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej sprawowana będzie w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 19.00 pod przewodnictwem abpa Stanisława Budzika.

TRASY:

Można wybrać jedną z proponowanych tras. Trzeba pamiętać, że trasy przebiegają niejednokrotnie ścieżkami lub drogami gruntowymi lub traktami leśnymi z dala od siedzib ludzkich. Trzeba zatem wybierać trasy zgodnie ze swoimi możliwościami fizycznymi.

  1. NIEBIESKA – św. Faustyny Kowalskiej o dł. ok 31 km prowadzi z Lublina wkoło Zalewu Zemborzyckiego i kończy się w Bazylice oo. Dominikanów na Starym Mieście.
  2. POMARAŃCZOWA – bł. Karoliny Kózkówny o dł. ok. 33 km z Lublina doliną Ciemięgi do Bazyliki oo. Dominikanów na Starym Mieście. 
  3. ŻÓŁTA – św. Jana Pawła II o dł. ok 44 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej.
  4. CZERWONA – Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego o dł. ok 46 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej.
  5. FIOLETOWA – bł. Władysława Gorala o dł. ok 41 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej.
  6. CZARNA – bł. Piotra Jerzego Frassatiego o dł. ok 51 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej. Jest to trasa tzw samotna, nie będzie na niej żadnych dodatkowych oznakowań ani wolontariuszy z patroli medycznych.
  7. BRĄZOWA – bł. o. Józefa Mazurka o dł. ok 37 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Bazylice św. Anny w Lubartowie prowadząc przez Lasy Kozłowieckie.
  8. ZIELONA – Sługi Bożego Franciszka Blachnickeigo o dł. ok 42 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Bazylice św. Anny w Lubartowie biegnąc doliną Wieprza.

Trasy Lubelskiej EDK biegną drogami lokalnymi oraz duktami leśnymi i drogami gruntowymi. Kolejne stacje Drogi Krzyżowej znajdują się przy kościołach, przydrożnych krzyżach i kapliczkach. Więcej informacji o każdej trasie można znaleźć na STRONIE INTERNETOWEJ EDK.

ZGŁOSZENIA:

Deklaracje przejścia można składać od 26 lutego (Środa Popielcowa) do 20 marca 2020 r. do godz. 19.00 przez Internet.

PAKIET PIELGRZYMA:

Dla uczestników, którzy zgłoszą taką deklarację przewidziany jest pakiet materiałów w skład, którego wchodzą: tekst rozważań Drogi Krzyżowej, opaska odblaskowa oraz znaczek pamiątkowy. Materiały te będą wydawane na godzinę przed Mszą św. przed Archikatedrą oraz w czwartek 19 marca przy kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie przy ul. Paderewskiego 20 w godz. od 17.00 do 19.00. Opis wybranej trasy, mapę oraz ślad GPS uczestnicy będą mogli pobrać ze strony internetowej i wydrukować samodzielnie. Na stronie dostępny będzie również do pobrania tekst rozważań. Koszt pakietu wynosi 10 zł.

Podczas odbierania materiałów dla zainteresowanych będzie możliwy również zakup latarki czołowej (z bateriami), kamizelki odblaskowej, a także dodatkowej opaski odblaskowej.

Zachęcamy aby na Ekstremalną Drogę Krzyżową zabrać przygotowany przez siebie drewniany krzyż.

UWAGI REGULAMINOWE:

Przed wyruszeniem zapoznaj się z podstawowymi informacjami i zasadami Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Wyruszając na EDK zobowiązujesz się do przestrzegania zasad EDK a w szczególności reguły milczenia. EDK to nie jest nocny rajd tylko specyficzne wydarzenie religijne. Jeśli chcesz jedynie się sprawdzić fizycznie i nie akceptujesz idei i zasad EDK wybierz inna formę.

ORGANIZATORZY:

Przygotowania trasy i propagowania idei Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Lublinie podjęło się Duszpasterstwo Pielgrzymka Lubelska wraz z ks. Mirosławem Ładniakiem głównym przewodnikiem Lubelskiej Pielgrzymki na Jasną Górę oraz grupa świeckich osób, którzy wspólnie stworzyli lubelski rejon EDK.

więcej: www.edk.org.pl


Print Friendly, PDF & Email