Trwa akcja Caritas „Chleb Dobroci” 2018

W okresie Wielkiego Tygodnia – jak co roku – Caritas Archidiecezji Lubelskiej prowadzi akcję „Chleb dobroci”, która polega na dystrybucji symbolicznego chlebka oznaczonego logo Caritas. Dzięki temu pozyskiwane są środki finansowe na pomoc żywnościową dla potrzebujących mieszkańców Archidiecezji Lubelskiej.

Zdecydowana większość wiernych zanosi Chleb Dobroci wraz z innymi pokarmami w Wielką Sobotę do kościoła, a w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zostaje on spożyty podczas wielkanocnego śniadania.

W tym roku dodatkowo Darczyńcy będą mieli możliwość zakupienia Paschalików, świec w kształcie walca z wizerunkiem Baranka Bożego .

W 2017 roku, dzięki hojności Darczyńców Caritas Archidiecezji Lubelskiej rozprowadziła ponad 33 tysiące chlebków. Środki zostały przeznaczone na zakup paczek żywnościowych dla podopiecznych Caritas.

Chleb Dobroci oraz Paschaliki, w okresie Wielkiego Tygodnia można nabywać w parafiach Archidiecezji Lubelskiej, w Centrali Caritas Archidiecezji Lubelskiej przy Al. Unii Lubelskiej 15 oraz przy kościele Ojców Kapucynów na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie. Gorąco zachęcamy do włączenia się w akcję.

Print Friendly, PDF & Email