Wielkanoc na dworcu w Lublinie

We wtorek, 27 marca 2018 r., na Dworcu PKS w Lublin miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. W hali Dworca przygotowano śniadanie wielkanocne  dla bezdomnych, potrzebujących i przybywających tu podróżnych. Na przybyłych czekał świąteczny poczęstunek – m.in. postna kapusta, ciasto, biała kiełbasa, oczywiście nie zabrakło jajek. Dodatkowo wolontariusze wręczali potrzebującym vouchery uprawniające do otrzymania paczek żywnościowych w siedzibie Caritas. W spotkaniu uczestniczyłódź około 300 gości.

Dworzec to miejsce, gdzie krzyżują się drogi wielu ludzi. Zazwyczaj przychodzimy tu w pośpiechu, by zdążyć na autobus, udać się w podróż, zmienić miejsce swojego przebywania. Naszemu życiu często towarzyszy pośpiech, więc dobrze się stało, że właśnie w tym miejscu zostaliśmy zaproszeni do chwili zatrzymania i spojrzenia na pusty grób, jaki ukazał się oczom uczniów w niedzielny poranek. Ten pusty grób napełnia nas nadzieją, na pokonanie tego, co złe i słabe, a nadziei potrzebuje każdy człowiek – powiedział do zgromadzonych abp Stanisław Budzik, który patronował spotkaniu.

Poczęstunek podczas Śniadania zapewnił Catering Anielskie Smaki (prowadzony przez Fundację Dantis), który od wielu miesięcy wspiera potrzebujących poprzez codzienne wydawanie posiłków bezdomnym i potrzebującym w Anielskiej Przystani w siedzibie Caritas.

Organizatorami Śniadania Wielkanocnego byli: Lubelskie Dworce S.A., Caritas Archidiecezji Lubelskiej, Zakon Braci Mniejszych Kapucynów, Bractwo Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Centrum Wolontariatu.

Print Friendly, PDF & Email