Tak. Pomagam! – XVII Zbiórka Żywności 6-7.12.2019

W dniach 6 i 7 grudnia 2019 roku (piątek, sobota) Caritas Archidiecezji Lubelskiej weźmie udział w XVII edycji ogólnopolskiej zbiórce żywności Caritas pod hasłem „Tak, POMAGAM!”.

Podobnie jak w latach ubiegłych zbierane będą artykuły spożywcze z długim terminem ważności takie jak mąka, ryż, cukier, makaron, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze itp. Z zebranych produktów przygotowane zostaną paczki, które trafią przed Świętami Bożego Narodzenia do najuboższych, chorych i bezdomnych mieszkańców naszego województwa (m.in. podczas Wigilii Miłosierdzia Caritas).

W przeprowadzeniu Zbiórki pomogą jak zawsze niezawodne Parafialne Zespoły Caritas, Szkolne Koła Caritas oraz wielu innych Wolontariuszy. Wolontariusze wyróżniać się będą koszulkami z logo Caritas oraz identyfikatorami. Żywność natomiast będzie można wkładać do specjalnie oznaczonych koszy.

Zbiórka Żywności odbędzie się m.in. w Lublinie, Chełmie, Świdniku, Puławach i Krasnymstawie. Wykaz sklepów można znaleźć stronie https://lublin.caritas.pl/wesprzyj-nas-w-zbiorce-zywnosci-tak-pomagam/

Print Friendly, PDF & Email