Święto Chrztu Polski – #WywieśFlagę – 14.04.2021

Dnia 22 lutego 2019 roku Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. Dzień 14 kwietnia 966 roku jest niewątpliwie najważniejszą datą w historii naszej ojczyzny i Kościoła w Polsce.

Zgodnie z tradycją, chrzest władcy Polan odbył się najpewniej w Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 roku. I to wtedy też narodziła się Polska. Narodziła się z wód chrzcielnych do nowego, chrześcijańskiego życia. Narodziła się dla świata, wychodząc z epoki przedhistorycznej i wkraczając na arenę dziejów Europy. Narodziła się dla siebie, jako wspólnota narodowa i polityczna, bowiem przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim określiło naszą polską tożsamość. Odtąd zaczęliśmy o sobie samych myśleć i mówić: my, Polacy.

Prezydenta RP Andrzej Duda, Przemówienie wygłoszone w 1050. rocznicę Chrztu Polski w Poznaniu, 15.04.2016

Akcja Katolicka wraz z Fundacją SŁOWO zapraszają do świętowania Chrztu Polski przez wywieszenie flagi.

To nie tylko podkreśli wagę tego święta w naszej ojczyźnie, ale też w trudnym czasie pandemii koronawirusa nie pozwoli zapomnieć o naszych chrześcijańskich korzeniach. Święto to obchodzone jest w Polsce dopiero po raz trzeci, dlatego nie jest ono jeszcze powszechnie przyjęte przez polskie społeczeństwo. Zachęcamy do rozpowszechniania materiałów promocyjnych Święta Chrztu Polski stworzonych przez Fundację SŁOWO na swoich profilach społecznościowych.

swietochrztu.pl

więcej na stronie: Święta Chrztu Polski – http://swietochrztu.pl/

Print Friendly, PDF & Email