Spotkania podczas rzymskich rekolekcji – fotogaleria

W kolejnych dniach trwających w Rzymie od 18 do 23 września 2017 r. rekolekcji dla grupy lubelskich kapłanów, prowadzący je jałmużnik papieski abp Konrad Krajewski nie tylko przybliżał uczestnikom Chrystusa obecnego w Słowie Bożym, ale także starał się ukazać na nowo Jego oblicze w ubogich i bezdomnych. Kapłani wraz z Księdzem Arcybiskupem Krajewskim wyruszyli na rzymski dworzec, by praktycznie nieść pomoc potrzebującym i uczestniczyć w rozdawaniu przygotowanych dla nich darów.

W programie rekolekcji znalazło się zarówno spotkanie z ubogimi podczas wspólnego posiłku. jak i spotkanie z żywą tradycją Kościoła świętych Apostołów Piotra i Pawła, a także wielowiekową tradycją kulturową i historią Wiecznego Miasta oraz zapoznanie się z funkcjonowaniem niektórych watykańskich dykasterii i spotkania z odpowiedzialnymi za nie kardynałami.

Do Rzymu przybył także metropolita lubelski abp Stanisław Budzik, który wraz z uczestnikami rekolekcji sprawował w środę Mszę św. przy grobie św. Piotra, a w czwartek rano przewodniczył cotygodniowej Eucharystii w języku polskim przy grobie św. Jana Pawła II.

Po Mszy św. w podziemiach Bazyliki św. Piotra, kapłani wzięli udział w środowej audiencji na placu św. Piotra. Przy tej okazji Metropolita Lubelski rozmawiał z Ojcem Świętym.

RADIO WATYKAŃSKIE: Abp Budzik u Papieża: rekolekcje dla kapłanów i stulecie KUL

„Mogłem do Ojca Świętego podejść i powiedzieć mu, że jestem tutaj z dwóch powodów. Pierwszy powód to kapłani w liczbie 30., którzy odprawiają w Rzymie swoje rekolekcje. Prowadzi je jałmużnik papieski abp Konrad Krajewski. Kiedy to powiedziałem Papieżowi, to się zdziwił i uradował. Mówił, że to jest wspaniały człowiek, i pobłogosławił tym kapłanom. Dzisiaj rano odprawialiśmy Mszę św. przy grobie św. Piotra. Jutro będziemy odprawiać przy grobie św. Jana Pawła II. Nasi kapłani uczestniczący w rekolekcjach idą z abp. Krajewskim do ubogich. Wczoraj rozdawali im chleb. Będziemy to robić także jutro. Jest też wspólny obiad przygotowany właśnie przez ubogich. Drugi motyw mojej pielgrzymki tutaj do Rzymu to perspektywa zbliżającego się jubileuszu naszego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Chcemy także z tej okazji dziękować Bogu za stulecie działalności tego uniwersytetu i chcemy też odbyć pielgrzymkę do Rzymu, najpierw do grobu naszego profesora. Przez 24 lata św. Jan Paweł II dojeżdżał do Lublina. Chcemy, aby ta pielgrzymka była ważnym elementem na mapie tych wydarzeń, jakie czekają nas w związku z jubileuszem stulecia KUL-u” – powiedział Radiu Watykańskiemu abp Stanisław Budzik.

informacje o rekolekcjach: Rekolekcje kapłańskie w Wiecznym Mieście

Print Friendly, PDF & Email