Rekolekcje kapłańskie w Wiecznym Mieście

Dwudziestu ośmiu kapłanów Archidiecezji Lubelskiej rozpoczęło 18 września 2017 r. rekolekcje w Rzymie, które prowadzi abp Konrad Krajewski, jałmużnik papieski.

Oprócz pogłębienia kapłańskiej relacji z Chrystusem przez konferencje, adorację oraz wspólne sprawowanie Eucharystii i Liturgii Godzin, ćwiczenia duchowe mają na celu spotkanie z żywą tradycją Kościoła świętych Apostołów Piotra i Pawła, a także wielowiekową tradycją kulturową i historią Wiecznego Miasta. W planie rekolekcji jest także poznanie funkcjonowania niektórych watykańskich dykasterii i spotkania z odpowiedzialnymi za nie kardynałami. Swoim doświadczeniem w codziennej pracy z ubogimi podzieli się, jako jałmużnik papieski, prowadzący rekolekcje Ksiądz Arcybiskup Krajewski.

W czwartek 21 września uczestniczący w rekolekcjach kapłani odprawią Mszę św. przy grobie św. Jana Pawła. Eucharystii przewodniczył będzie Pasterz Archidiecezji Lubelskiej abp Stanisław Budzik – transmisja w Radiu Watykańskim – RV 1 – o godz. 7.10 (kliknij poniżej)

»TRANSMISJA ONLINE – GODZ. 7.10 «

Ważnym elementem przeżywanych ćwiczeń jest budowanie kapłańskiej wspólnoty przez modlitwę, spędzanie czasu razem i wzajemne dzielenie się Słowem Bożym. Rekolekcje potrwają do 23 września br.

Print Friendly, PDF & Email