Śniadanie Wielkanocne 2023 – organizowane przez lubelską Caritas

W Wielką Sobotę 8 kwietnia 2023 r. na dziedzińcu Caritas Archidiecezji Lubelskiej (al. Unii Lubelskiej 15) oraz w Jadłodajni im. Matki Teresy z Kalkuty przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie (ul. Okrzei 38) odbyło się coroczne Śniadanie Wielkanocne organizowane pod patronatem Metropolity Lubelskiego Arcybiskupa Stanisława Budzika przez lubelską Caritas dla osób samotnych, ubogich, bezdomnych i wszystkich potrzebujących wsparcia oraz przebywających na Lubelszczyźnie obywateli Ukrainy.

Niech nasze dzisiejsze spotkanie w blasku słońca, w blasku bliskiego Zmartwychwstania, wleje w nasze serca nadzieję, że świat nie jest taki zły, że w świecie jest tyle dobra, tyle miłosierdzia. Niech Zmartwychwstanie Chrystusa to miłosierdzie wśród nas wzbudzi

abp Stanisław Budzik

W spotkaniu wzięło udział ok. 780 osób. Obok poświęconego przez Księdza Arcybiskupa jajka, wolontariusze Caritas wszystkim uczestnikom spotkania rozdawali paczki żywnościowe, przygotowane m.in. z produktów zebranych podczas minionej Zbiórki Żywności „Tak. Pomagam!

Chrystus identyfikuje się z każdym człowiekiem potrzebującym. Wyciąga do nas swoją rękę, idzie z nami – tylko musimy Go rozpoznać. Często idzie z nami w dobrym człowieku. Człowieku, który nam pomaga. Człowieku, który powie nam dobre słowo. Który wyciągnie rękę do pojednania i przebaczenia. Dziękujemy Bogu, że mamy tak dużo ludzi, którzy dostrzegają w człowieku potrzebującym oblicze Jezusa Chrystusa.

abp Stanisław Budzik

Caritas Archidiecezji Lubelskiej dziękuje wszystkim ludziom dobrej woli, którzy zaangażowali się w organizację i przebieg tegorocznego Śniadania – Wolontariuszom, Darczyńcom i wszystkim naszym Przyjaciołom Caritas!

Print Friendly, PDF & Email