Spotkanie wielkoczwartkowe kapłanów w domu Metropolity Lubelskiego 2023

W Wielki Czwartek, 6 kwietnia 2023 r., po zakończeniu liturgii Mszy Krzyżma sprawowanej w Archikatedrze Lubelskiej przez kapłanów pracujących w archidiecezji pod przewodnictwem abpa Stanisława Budzika, w domu Metropolity Lubelskiego odbyło się tradycyjne spotkania świąteczne z udziałem księży dziekanów oraz przedstawicieli kapłanów Archidiecezji Lubelskiej.

Podczas spotkania czterech kapłanów otrzymało nominacje kanonickie. Nowymi kanonikami honorowymi zostali:

Kapituły Archikatedralnej Lubelskiej:
• ks. mgr Cezary Kowalski – proboszcz parafii pw. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie,
• ks. dr Wojciech Różyk – proboszcz parafii pw. MB Anielskiej w Starościnie,

Kapituły Kolegiackiej Chełmskiej:
• ks. dr Leszek Pintal – proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Piotrowicach Małych,
• ks. dr hab. Grzegorz Wojciechowski – pracownik naukowy KUL, duszpasterz osób w związkach niesakramentalnych.

Życzenia świąteczne złożył ks. kan. Zenon Małyszek, dziekan dekanatu garbowskiego, proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garbowie.