Schronisko w Starej Szkole w Górecku Starym zaprasza na Roztocze

Świeżo wyremontowane Schronisko w Starej Szkole w Górecku Starym zaprasza rodziny z dziećmi oraz zorganizowane grupy i wycieczki na Roztocze i skorzystania z oferty Schroniska Górecko – noclegi grupowe, rodzinne i indywidualne – do dyspozycji wi-fi, parking, grill.

Schronisko Górecko zostało gruntownie odremontowane przez Archidiecezję Lubelską i czeka na przyjęcie gości. Obiekt graniczy z lasami Roztoczańskiego Parku Narodowego i jest wspaniałym miejsce blisko oznakowanych, bezpiecznych ścieżek rowerowych, szlaków turystycznych, kąpielisk, kamieniołomów i wielu innych atrakcji.

W ofercie schroniska jest około 50 miejsc noclegowych w następującym układzie:
• parter – trzy pokoje z łóżkami piętrowymi po 7 miejsc w każdym;
• piętro – na poddaszu, cztery aneksy z 3 miejscami w każdym, z możliwością wejścia po zewnętrznych schodach,
• pomieszczenie szczytowe – tak zwana podłoga, gdzie znajduje się około 30 miejsc na materacach.

W każdym pokoju (poza pomieszczeniem szczytowym) znajduje się łazienka, szafa i stolik. Kuchnia wyposażona jest w profesjonalny sprzęt AGD (zmywarka, czteropalnikowa kuchnia elektryczna, pralka, lodówka, garnki, naczynia itp.). Obiekt w sezonie zimowym ogrzewany jest najwyższej jakości pompą ciepła. Ciepłą wodę użytkową zapewnia instalacja solarna, pompa ciepła i grzałka elektryczna.


Wraz z oddaniem dla rowerzystów szlaku Green Velo obiekt posiada certyfikat „Miejsca przyjaznego rowerzystom”. Od strony północnej przy budynku znajduje się w części obudowana altana ze stołami i ławkami. W obiekcie wspaniale połączono poprzednie wykończenie z nowoczesnymi elementami. W wielu częściach wyeksponowano doskonale zachowane bale jodłowe, a na poddaszu więźbę dachową z krokwiami i deskowaniem. W zarysie altany umiejętnie wkomponowano starą lipę w ściany i dach.

Na placu możliwe będzie rozbicie namiotów, ustawienie kamperów, rozpalenie ogniska pod altaną, czy też zawieszenie hamaków na starych sosnach.
/źródło: ejozefow.pl /


Górecko Stare 31, 23-460 Józefów, Poland
informacje i rezerwacja: tel. 453 045 202
e-mail: gorecko@pontes.lublin.pl
zobacz także: https://www.facebook.com/people/Schronisko-w-Starej-Szkole-w-Górecku-Starym/100090949617005/Historia budynku Schroniska Turystycznego przy „Starej szkole” w Górecku Starym sięga początku XX wieku. We wzniesionym w latach 1910-15 budynku rozpoczęły się pierwsze zajęcia lekcyjne, które z oczywistych powodów realizowane były w języku rosyjskim. Obok funkcji oświatowej (realizowanej też w prywatnych mieszkaniach) ośrodek pełnił rolę domu kultury, sklepu oraz miejsca spotkań. Tutaj sprzedawano artykuły spożywcze i przemysłowe, wystawiano sztuki ukazujące człowieczą dolę i rozwój polskiej wsi, organizowano występy chóru.

We wrześniu 1939 r. na tym terenie miały miejsce walki z Niemcami. 17 września artyleria okupanta ostrzelała w tych okolicach Pułk Piechoty Rezerwowej płk Władysława Adamczyka . Z tego miejsca, dowódcy poszczególnych oddziałów przeszli do Tereszpola, aby tam oddać się do niewoli. W okresie wojennym w budynku „Starej szkoły” tajne nauczanie realizował ukrywający się w Górecku Starym p. Markiewicz.

Po wyzwoleniu organizacją nauczania zajęła się grupa pedagogów z pozostającą w pamięci wielu osób „p. profesor” Stanisławą Kukiełką. Jej ambicje sprawiły, że pod koniec lat 50-tych XX w. powstało tutaj Szkolne Schronisko Młodzieżowe, które gościło i nadal gości wielu zacnych turystów, ceniących ciszę, spokój, zapach lasu oraz serdeczny klimat i nastrój.
/źródło: roztoczewita.pl /

Print Friendly, PDF & Email