Rekolekcje dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w roku 2023

W ramach formacji stałej nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej rozpoczyna się cykl dorocznych rekolekcji, które odbywać się będą w domach rekolekcyjnych w Dąbrowicy i Nałęczowie.

Rekolekcje mają charakter formacyjno-warsztatowy, rozpoczynają się w piątek zakwaterowaniem od godz. 17.00, natomiast kończą się w niedzielę obiadem o godz. 13.00.

Nadzwyczajny szafarz Komunii Świętej nieustannie troszczy się o własną formację duchową, przede wszystkim we własnej parafii, prowadząc życie sakramentalne, a ponadto bierze udział w dorocznych rekolekcjach, które przedłużają na kolejny rok upoważnienie do pełnienia zaszczytnej funkcji sługi Chrystusa Eucharystycznego.

Nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej to osoby świeckie uprawnione do udzielania Komunii Świętej. Czynią to w czasie Mszy św., oczywiście ilekroć zachodzi taka potrzeba oraz poza Mszą św., gdy z posługą udają się do osób chorych lub w podeszłym wieku.

TERMINY REKOLEKCJI

22-24 września –  Dąbrowica
6-8 października – Dąbrowica
13-15 października – Dąbrowica