Chełmskie obchody Światowego Dnia Młodzieży 26.11.2023

Trzecie chełmskie obchody Światowego Dnia Młodzieży odbędą się 26 listopada 2023 r. w parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Chełmie (ul. Ks. M. Mrozka 2). Spotkanie młodych pod tegorocznym hasłem ”Radując się w nadziei” rozpocznie się Eucharystią o godz. 17.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Adama Baba.

Po liturgii swoje świadectwa wypowiedzą młodzi, którzy uczestniczyli w spotkaniu z Papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży 2023 w Lizbonie.

Ostatnie Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie pozostaną w pamięci wielu młodych, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu. Teraz chcą dzielić radość z tamtego spotkania z innymi młodymi i żyć nadzieją, że pojadą z nimi na kolejne ŚDM w Korei w 2027 r.

Kolejnym punktem programu będzie uwielbienie, które poprowadzi „Chadek Gospel Choir & Przyjaciele”, po dyrekcją Grzegorza Głucha.

Nasi goście pokażą jak można modlić się śpiewając o Ewangelii. Robią to z wielką pasją i zaangażowaniem. Każdy ich występ pozwala nie tylko poznać Dobrą Nowinę z innej strony, ale przyjąć ją z wielką radością.

III chełmskie obchody Światowego Dnia Młodzieży odbędą się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie. III Chełmski ŚDM bierze udział w programie „Warto być Polakiem”, którego celem jest pielęgnowanie polskości i wartości patriotycznych przez mieszkańców województwa lubelskiego. Organizatorem programu jest Samorząd Województwa Lubelskiego.

Print Friendly, PDF & Email