Radio Plus Lublin od dzisiaj w Internecie i na smartfonach

Od dzisiaj, 17 maja 2017 r., można słuchać lokalnego programu radiowego produkowanego i nadawanego z siedziby Radia PLUS Lublin poprzez zakładkę na stronie www.radioplus.pl

Programy stacji dostępne są również poprzez aplikację na smartfony, dostępną zarówno na platformie IOS (apple), jak i Android. Wystarczy ściągnąć z Appstore (IOS) bądź Sklepu Play (Android) aplikację o nazwie „ESKA Go” a następnie w ustawieniach „Miasto stacji Radia Plus” zaznaczyć/wybrać „Radio Plus Lublin”.

Przypomnijmy, że Archidiecezja Lubelska zawarła umowę z Porozumieniem Radiowym Plus (Grupa Radiowa Time) na wejście do sieci Radia Plus. Lubelskie Radio eR po uzyskaniu zgody Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zmieniło nazwę na Radio Plus Lublin.

Współpraca obejmuje udostępnienie krajowych serwisów informacyjnych, elementów programu sieciowego oraz formatu muzycznego Radia Plus („Przeboje z nutą nostalgii”).

Radio PLUS Lublin nadaje od poniedziałku do piątku w godz. 6.30 – 15.00 serwisy lokalne a w godzinach 16.00-20.00 na antenie stacji emitowany jest  własny program informacyjny „W Rytmie Wydarzeń, poświęcony w całości tematyce lokalnej, najważniejszym sprawom regionu i tematom związanym z życiem religijnym mieszkańców Archidiecezji Lubelskiej. Natomiast w godzinach 18.00 – 20.00 od poniedziałku do piątku zapraszamy do słuchania pasma pod wspólnym tytułem „Horyzonty Radia Plus Lublin” (publicystyka, konkursy, muzyka, tematyka religijna).

Redakcję Radia PLUS Lublin tworzą: Anna Opasiak, Magdalena Szymaszek-Naumiuk, Małgorzata Oroń, Zbigniew Sapiński i ks. Krzysztof Podstawka

Radio Plus to sieć diecezjalnych rozgłośni lokalnych, prezentujących muzykę z lat 60., 70., 80. i 90. Oferuje słuchaczom nie tylko rozrywkę, ale także programy o charakterze społeczno-religijnym i publicystycznym.

Radia Plus można słuchać w następujących miastach i regionach: Bydgoszcz, Gdańsk, Głogów, Gniezno, Gorzów Wlkp., Gryfice, Koszalin, Kraków, Podhale, Legnica, Lipiany, Lublin (87,9 FM) Łódź, Olsztyn, Radom, Szczecin, Warszawa, Zielona Góra.

Print Friendly, PDF & Email