Zbiórka do puszek dla poszkodowanych w katastrofie budowlanej przy ul. Lubartowskiej

Na prośbę J.E. Ks. Abp. Stanisława Budzika, Metropolity Lubelskiego, w najbliższą niedzielę 28 maja 2017 r. Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje zbiórkę do puszek we wszystkich kościołach parafialnych i rektoralnych na terenie miasta Lublin na rzecz poszkodowanych w katastrofie budowlanej przy ul. Lubartowskiej 45 w Lublinie. 

24 maja br. ok. godziny 14 w wyniku zawalenia się stropu w kamienicy przy ul. Lubartowskiej 45 w Lublinie dach nad głową i dorobek życia straciło 33 rodziny. Kamienica uległa poważnym uszkodzeniom i jej część została już wyburzona. 

Środki finansowe można wpłacać bezpośrednio na konto: Caritas Archidiecezji Lubelskiej,  Pekao S.A. o. V/Lublin 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351 z dopiskiem „Poszkodowani- Lubartowska 45” lub wpłacać bezpośrednio do kasy Caritas w Kurii.

 


 

Poszkodowanym tymczasowe zakwaterowanie zapewniły władze Lublina oraz bliscy i rodzina. Kamienica ulegał poważnym uszkodzeniom i została częściowo wyburzona. Szczęśliwie, w wyniku tego wydarzenia obrażeń doznała tylko jedna osoba, mężczyzna, który spadł z trzeciej kondygnacji na sam dół. W chwili obecnej przebywa w szpitalu. W związku z tragedią Caritas Archidiecezji Lubelskiej we współpracy z parafią św. Mikołaja na Czwartku w Lublinie ogłasza zbiórkę środków finansowych (patrz wyżej) oraz darów rzeczowych na rzecz poszkodowanych.

Dary rzeczowe – nową lub bardzo mało używaną odzież dla dorosłych i dzieci (wiek 1,5 2, 6 i 8 lat), środki czystości oraz higieny osobistej, żywność o przedłużonym terminie ważności oraz nowy lub bardzo dobrej jakości użytkowej sprzęt AGD można dostarczyć do siedziby Caritas przy Al. Unii Lubelskiej 15 w Lublinie w godzinach 9-14.

Print Friendly, PDF & Email