Promocja Wprowadzenia do Biblii Aramejskiej – 16.05.2018

Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zapraszają na promocję nowej publikacji Wprowadzenie do Biblii Aramejskiej. Promocja odbędzie się 16 maja 2018 roku o godz. 17.00 w auli Centrum Transferu Wiedzy KUL (408, III piętro, Al. Racławickie 14, Lublin).

Spotkanie poprowadzi prof. dr hab. Sławomir Żurek, Dyrektor Międzynarodowego Ośrodka Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL.

W panelu dyskusyjnym wezmą udział:

• abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Michael Schudrich, Naczelny Rabin Polski
• dr hab. Małgorzata Nowak-Barcińska, Dyrektor Instytutu Filologii Polskiej KUL
• ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, Rzecznik Prasowy Konferencji Episkopatu Polski, doktor nauk biblijnych i archeologii oraz nauk orientalnych w zakresie hebraistyki i judaistyki
• ks. prof. Mirosław S. Wróbel, Dyrektor Instytutu Nauk Biblijnych KUL, dyrektor i redaktor naukowy projektu Biblia Aramejska

W spotkaniu wezmą udział m.in. ks. abp Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski oraz ks. prof. Antoni Dębiński, Rektor KUL.

Spotkanie uświetnią dzieła W.A. Mozarta (Divertimento KV 136 i 137) w wykonaniu Wieniawski Kwartet z wprowadzeniem Teresy Księskiej-Falger.

Patronatem honorowym wydanie tej publikacji objęli: Prezydent Miasta Lublina oraz Marszałek Województwa Lubelskiego.

Patronami medialnymi są: „Gość Niedzielny”, Fundacja „Opoka”, Katolicka Agencja Informacyjna, Polskie Radio Lublin, TVP 3 Lublin.