Czym zainteresować dzieci epoki smartfona na katechezie? – 15.05.2018

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Lublinie i Wydawnictwo JUT zapraszają na dyskusję panelową pod tytułem: Czym zainteresować dzieci epoki smartfona na katechezie? Dyskusja odbędzie się w czytelni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Lublinie (ul. Żołnierzy Niepodległej 1) we wtorek 15 maja 2018 r. o godzinie 17.00.

W trakcie spotkania będziemy zastanawiać się nad fundamentami katechezy w kontekście wpływu współczesnego rozwoju technicznego na katechizowanych. Zapytamy, jak dziś zainteresować młodzież prawdami wiary. Głos zabiorą:

• ks. dr hab. Janusz Lekan, prof. KUL, prodziekan Wydziału Teologii KUL
• ks. dr hab. Piotr Goliszek, adiunkt w Katedrze Katechetyki Szczegółowej KUL
• dr Beata Boguszewska, teolog i katechetka

W trakcie spotkania będzie można zapoznać się z opublikowaną niedawno książką Ilustrowany słownik katechetyczny autorstwa pani dr Beaty Boguszewskiej. Nauczyciele uczestniczący w spotkaniu otrzymają zaświadczenie uczestnictwa w dyskusji panelowej.