Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę – 25. zbiórka darów – 26.11.2017

W niedzielę 26 listopada 2017 roku odbędzie się 25. Wielka Uliczna Zbiórka Darów w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę zainicjowanej przez Radio Lublin. Zgodnie z wieloletnią tradycją, także i tę jubileuszową zbiórkę patronatem duchowym objął Metropolita Lubelski Arcybiskup Stanisław Budzik, zachęcając do wzięcia udziału w tym lubelskim pospolitym ruszeniu gorących serc.

W 70 punktach Lublina i wielu miejscowościach naszej archidiecezji wolontariusze z żółtymi identyfikatorami, pod egidą żółtego słoneczka, m.in. w marketach, szkołach, kościołach, galeriach zbierać będą tylko dary rzeczowe: długoterminową żywność, odzież, chemię gospodarczą, zabawki, książki, artykuły papiernicze, które trafią do dzieci oraz innych osób w trudnej sytuacji życiowej. NIE ZBIERA SIĘ PIENIĘDZY.

W piątek 24 listopada 2017 r., w Kaplicy Biskupów Lubelskich – Kurii Metropolitalnej w Lublinie, abp Stanisław Budzik przekazał na ręce inicjatorki akcji „Błogosławieństwo Apostolskie Ojca Świętego Franciszka dla Ewy Dados i Wolontariuszy Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę„, z okazji 25 rocznicy działalności.


GOŚĆ LUBELSKI [ks. Rafał Pastwa, Ewa Dados i wolontariusze z papieskim błogosławieństwem]: Abp Stanisław Budzik wręczył dziś błogosławieństwo papieża Franciszka dla Ewy Dados i wolontariuszy akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę… [czytaj dalej]

W sobotę 25 listopada br., w przeddzień zbiórki,  o godzinie 19.00 w lubelskiej archikatedrze zostanie odprawiona także Msza święta w intencji wolontariuszy, ofiarodawców oraz obdarowywanych.

więcej informacji: www.pdpz.pl

Print Friendly, PDF & Email