Pola Nadziei na patronalne święto Caritas – 8.04.2018

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego – przypadającą w tym roku 8 kwietnia – Caritas w Polsce obchodzi swoje patronalne święto. Tego dnia w parafiach Archidiecezji Lubelskiej odbędzie się zbiórka do puszek, której celem będzie zebranie środków finansowych na działalność hospicyjną. W parafiach w Lublinie i Krasnymstawie znakiem solidarności i podziękowania będzie wręczany w Darczyńcom żonkil.

Jest to szczególnie ważne wydarzenie dla Centrum Charytatywnego w Krasnymstawie, w którym od roku 2017 Caritas Archidiecezji Lubelskiej prowadzi Hospicjum Domowe. Otacza ono opieką pacjentów nieuleczalnie chorych, w terminalnej fazie choroby nowotworowej. Hospicjum Domowe Caritas w Krasnymstawie działa dzięki ofiarności ludzi dobrej woli, a opieka hospicyjna, mimo braku kontraktu z NFZ, jest bezpłatna.

Patronem wydarzenia została Wicemarszałek Sejmu Pani Beata Mazurek, która zaszczyci nas swoją obecnością na Mszy Świętej o godzinie 9.00 w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie. Tuż po Mszy św. odbędzie się żonkilowa kwesta.

Krasnostawskie Pola Nadziei zostały objęte patronatem przez Panią Teresę Hałas Poseł na Sejm RP oraz Panią Hannę Mazurkiewicz Burmistrz Krasnegostawu.

Print Friendly, PDF & Email