Finały IX Mistrzostw LSO w Halową Piłkę Nożną w Lublinie – 7.04.2018

W sobotę, 7 kwietnia 2018 r., na dziewięciu lubelskich halach sportowych odbędą się finały IX Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza w Halową Piłkę Nożną o Puchar Metropolity Lubelskiegoo.

Rozgrywki sportowe poprzedzi o godz. 10.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Lubelskiego Stanisława Budzika w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej (Sanktuarium MB Latyczowskiej) w Lublinie przy ul. Bursztynowej 20.

Po zakończeniu Eucharystii ministranci i lektorzy z poszczególnych grup wiekowych udadzą się do wyznaczonych hal sportowych. Główną halą Mistrzostw – miejscem rozgrywek finałowych oraz rozdania pucharów i medali, a także meczów gwiazd – będzie hala sportowa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (Głęboka 31).

W imprezie wezmą udział:

• redaktor sportowy TVP oraz prowadzący Teleexpress – Pan Rafał Patyra wraz z drużyną piłkarską TVP z Warszawy
• wyjątkowo i gościnnie drużyna Wojska Polskiego
drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie
reprezentacja księży naszej Archidiecezji.

W czasie turnieju będzie obecny Pan Jarosław Stawiarski, wiceminister Sportu i Turystyki.

Mecze gwiazd rozpoczną się o godz. 16.30 w głównej hali mistrzostw. Po nich będą rozegrane mecze finałowe ministrantów i lektorów w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz rozdanie pucharów i medali.

Wszystkie informacje o turnieju na stronie: www.sport-diecezja-lublin.pl

Plan Mistrzostw:

10.00 – Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej