Poczekajka: Koncert Wielkopostny „Witaj, Cierniowa korono” – 18.03.2018

Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii „Poczekajka” zaprasza na Koncert Wielkopostny „Witaj, Cierniowa korono”, który odbędzie się w niedzielę 18 marca 2018 r.  o godz. 19.15 w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka w Lublinie (na Poczekajce – Al. Kraśnicka 76).

W tegorocznym Koncercie Wielkopostnym zostaną zaprezentowane na wielkich organach przez Marka Stefańskiego dzieła o tematyce wielkopostnej ze światowej literatury muzycznej takich kompozytorów, jak: J. S. Bach, G. Merkel, czy F. Nowowiejski. Chór młodzieżowy KANTYLENA III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie pod dyrekcją Małgorzaty Nowak wykona też pieśni pasyjne polskich twórców.

Patronat honorowy objęli:

O. Andrzej Kiejza – Minister Prowincjalny
Sławomir Sosnowski – Marszałek Województwa Lubelskiego
Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin
Piotr Kowalczyk – Przewodniczący Rady Miasta Lublin

Wydarzenie to jest realizowane w ramach projektu Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka w Lublinie przy wsparciu Finansowym Miasta Lublin.  Osoba do udzielania informacji: O. Waldemar Grubka OFMCap – tel. 600 407 351