26. edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

W ramach 26. edycji akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas Polska wraz z Caritas Diecezjalnymi przygotowała ok. 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu.

Gorąco zachęcam do włączenia się w akcje poprzez nabywanie świec Caritas, dzięki którym w tym trudnym dla nas wszystkich okresie będziemy mogli skutecznie pomagać potrzebującym dzieciom. W tym roku z racji na sytuację epidemiologiczną szczególnie apeluję o nabywanie większej ilości świec niż zawsze, tak aby obdarować nimi osoby które z różnych przyczyn nie mogą i nie powinny opuszczać swoich domów 

ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Dzięki darczyńcom z archidiecezji lubelskiej, którzy wsparli akcję w ubiegłym roku sfinansowano m.in.:

• szkolne posiłki dla 40 dzieci na kwotę 29 264 złotych,
• 10-dniowy wakacyjny wypoczynek dla 100 dzieci.

W wymiarze międzynarodowym dzięki ofiarności Polaków udało się odbudować szkołę w syryjskim mieście Aleppo, zniszczoną na skutek działań wojennych. W tym roku część środków zostanie przeznaczona na pomoc dla dzieci z dotkniętej kryzysem humanitarnym Wenezueli.

Jak nabyć świecę?

• począwszy do pierwszej niedzieli Adwentu świece można nabywać w parafiach;

• w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 14 (Al. Unii Lubelskiej 15, 20-950 Lublin);

• online, za pomocą strony www.lublin.caritas.pl/wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom (świeca zostanie dostarczona z pomocą poczty).

więcej: www.lublin.caritas.pl

Print Friendly, PDF & Email