Wigilia Miłosierdzia Caritas 2020 – w tym roku w siedzibie lubelskiej Caritas

W wigilię Bożego Narodzenia, 24 grudnia 2020 r. (czwartek) o godz. 10.00, tym roku w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej (Al. Unii Lubelskiej 15) będzie miała miejsce Wigilia Miłosierdzia Caritas, która zgromadzi osoby potrzebujące z Lublina i naszego regionu.

Ze względu na sytuację epidemiczną oraz obostrzenia związane z koronawirusem spotkanie wigilijne odbędzie się w zmienionej formie. Bez wspólnego spożywania posiłków, z zachowaniem dystansu społecznego i przy bezwzględnym przestrzeganiu zasad DDM (dezynfekcja, dystans i maska) osobom potrzebującym będą wydawane paczki żywnościowe, opłatek oraz ciepłe dania na wynos (bez możliwości spożycia ich na miejscu). Oczywiście nie zabraknie kolędowania i wspólnej modlitwy.

Postawiliśmy sobie za punkt honoru naszej organizacji, aby zorganizować Wigilię dla osób potrzebujących, w zmienionej formie i przy zachowaniu zasad DDM. Mamy nadzieję, że w tym trudnym dla nas wszystkim czasie to wydarzenie wniesie nadzieję w serca wszystkich osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, bo przecież Boże Narodzenie to czas radości z narodzin Pana.

ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Miejsce spotkania – Caritas Archidiecezji Lubelskiej (dziedziniec), Al. Unii Lubelskiej 15 – wejście od Targu pod Zamkiem, 24 XII godzina 10.00

INFORMACJA DLA OSÓB UCZESTNICZĄCYCH:

  • podczas spotkania będzie bezwzględnie przestrzegana zasada DDM (dezynfekcja, dystans i maska), zasada trzeźwości, nie będzie wspólnego spożywania posiłków.
  • każda osoba uczestnicząca w Wigilii otrzyma jeden “bon” uprawniający do odbioru paczki żywnościowej.

JAK MOŻEMY POMÓC CARITAS ZORGANIZOWAĆ WIGILIĘ

Tak wielkie wydarzenie charytatywne potrzebuje wsparcia Darczyńców, którzy mogą zaangażować w jego organizację na trzy sposoby:

  • przekazując darowiznę – dla wielu potrzebujących Wigilia to jeden z najtrudniejszych dni w roku, zwłaszcza teraz w czasie pandemii koronawirusa. Szacujemy, że koszt ugotowania i zapakowania ciepłych posiłków na wynos (barszcz oraz kapusta postna) wynosi ok. 10 zł.;
  • służąc potrzebującym podczas Wigilii – potrzebujemy wsparcia wolontariuszy. Jeżeli chciałbyś/chciałabyś spędzić ten wyjątkowy wigilijny dzień na pomocy innym, skontaktuj się z nami  bezpośrednio pod nr telefonu 668 770 774, e-mail: wolontariat.lublin@caritas.pl. Twoja pomoc będzie niezbędna przy pracach porządkowych, cateringowych oraz wydawaniu paczek. Potrzebujemy Twojego uśmiechu;
  • przekazując dary żywnościowe – podstawowe i trwałe produkty spożywcze oraz środki czystości tj. mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze, bakalie oraz artykuły chemiczne. To z nich przygotujemy paczki.

więcej: https://lublin.caritas.pl/wigilia-caritas/

Wigilia Miłosierdzia w Lublinie wpisuję się w tradycję diecezjalnych Caritas, które od wielu lat w innych miastach Polski organizują podobne wydarzenia m.in. w Krakowie, Poznaniu i Białymstoku. Coroczna akcja Caritas gromadzi w całej Polsce niemal 10 tys. osób, dla których to jedyna szansa na wspólny posiłek wigilijny

Głównym organizatorem wydarzenia jest  Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Głównym sponsorem paczek żywnościowych dla potrzebujących jest Selgros Cash&Carry.

więcej: https://lublin.caritas.pl/wigilia-caritas/

Print Friendly, PDF & Email