Szkolne Koła Caritas Archidiecezji Lubelskiej świętowały na pikniku

Caritas w Polsce i na świecie ogrom swojej działalności opiera się na działalności wolontariuszy. Jedną z liczniejszych grup wolontariusz w archidiecezji lubelskiej są przedstawiciele Szkolnych Kół Caritas (SKC), działających na wszystkich szczeblach edukacji (także tych przed-szkolnych). Aby docenić ich całoroczny trud i osiągnięcia, a także wyrazi wdzięczność i spędzić wspólnie czas, lubelska Caritas po raz kolejny zorganizowała Piknik Szkolnych Kół Caritas, który odbył się 8 czerwca 2022 r.

Spotkanie dzieci i młodzieży należących o Kół rozpoczęła wspólna Eucharystia w kościele pw. Przemienienia Pańskiego przy Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie, a następnie na zielonych terenach przy Centrali Caritas Archidiecezji Lubelskiej odbyło się wręczenie nagród dla uczestników konkursu „Cztery razy WY”, podsumowanie całorocznej pracy, a także piknikowe zabawy i wspólne grillowanie.

Szkolne Koła Caritas w minionym roku to między 400-1.000 wolontariuszy i jeszcze większa liczba uczniów szkół włączających się w poszczególne akcje i zbiórki. To między innymi wykonane 4.150 kartek świątecznych, które trafiły o seniorów-podopiecznych Caritas podczas śniadania wielkanocnego, zebrane 2 tony plastikowych korków i 1,5 tony żywności, 2.784 materiałów plastycznych oraz 10.870,68 złotych zebrane podczas tegorocznego Dnia Dobra.

Chcemy, by czuli, że są ważni, że ich zaangażowanie ma znaczenie, że widzimy ile robią, choć tak naprawdę często większe znaczenie ma sam fakt otwartości na drugiego człowieka, a nie skala. Dlatego też już od ośmiu lat spotykamy się tuż przed zakończeniem roku szkolnego na integracji, mówimy im donośne DZIĘKUJEMY”, rozdajemy nagrody, jesteśmy razem.

Paulina Stepnowska, koordynator wolontariatu w lubelskiej Caritas

Podczas piknikowej Gali wręczone zostały nagrody i wyróżnienia dla Kół Caritas przy szkołach:

Grand Prix – SKC przy Szkole Podstawowej Arka w Chełmie
Miejsce 1. – SKC przy Szkole Podstawowej w Wierzbicy
Miejsce 2. – SKC przy Szkole Podstawowej w Strachosławiu
Miejsce 3. – SKC przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dorohusku

wyróżnione zostały Koła Caritas przy:

– SKC przy Szkole Podstawowej nr 31 w Lublinie
– SKC przy Szkole Podstawowej w Czułczycach
– SKC przy Zespole Szkół w Sawinie
– SKC przy Szkole Podstawowej nr 7 w Chełmie

nagrody za udział w konkursie dla Kół Caritas przy:

– SKC przy Szkole Podstawowej w Poniatowej
– SKC przy Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie
– SKC przy Szkole Podstawowej nr 29 w Lublinie

Print Friendly, PDF & Email