Pielgrzymka ministrantów, lektorów i scholi parafialnych do Wąwolnicy 15.06.2024

W sobotę, 15 czerwca 2024 r., odbędzie się Archidiecezjalna pielgrzymka ministrantów i lektorów do Wąwolnicy. Do wspólnego świętowania przy Sercu Matki Bożej Kębelskiej zaproszone zostały także schole liturgiczne, które posługują w parafiach naszej archidiecezji.

Tegoroczne diecezjalne pielgrzymowanie odbywać się będzie w ramach 10. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ministrantów i Lektorów, organizowanej tym razem w Archidiecezji Lubelskiej. Będziemy zatem gościć w Wąwolnicy ministrantów i lektorów z całej Polski.

SZCZEGÓŁOWY PLAN:

9:00 – Spotkanie scholi liturgicznych archidiecezji lubelskiej w Bazylice św. Wojciecha BM – po warsztatach przyjazd scholi liturgicznych do Kębła na godz. 10:30.

9:00 – Przyjazd ministrantów i lektorów do Kębła (miejsce objawień Matki Bożej). Sprawy recepcyjne         oraz organizacyjne;

10:00 – Zawiązanie wspólnoty oraz zapoznanie z historią Sanktuarium;

10:30 – Przygotowanie do Eucharystii;

11:00 – Uroczysta Msza Święta w Kęble
– Arcybiskup Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski
– Arcybiskup Józef Górzyński, Metropolita Warmińsko-Mazurski

12:30 – Przejście procesjonalne na błonia Sanktuarium w Wąwolnicy (2100 m);

13:15 – Posiłek (dla wszystkich uczestników będzie poczęstunek (forszmak), będą przygotowane naczynia i sztućce dla każdego uczestnika i uczestniczki, pieczywo i woda), indywidualne zwiedzanie Sanktuarium oraz rekreacja;

15:30 – Nabożeństwo do Matki Bożej Kębelskiej i zawierzenie Służby Liturgicznej (w Bazylice Św. Wojciecha BM);

16:30 – Rozesłanie

REKREACJA: Od 13:30 do 15:30 – dla ministrantów, lektorów i scholi liturgicznych – na błoniach Sanktuarium będą miały miejsce gry, zabawy, zawody, promocje wspólnot, a także atrakcje sportowe i ekstremalne. Z racji ogólnopolskiej pielgrzymki atrakcji będzie więcej niż w czasie naszego spotkania archidiecezjalnego.

REJESTRACJA/ZGŁOSZENIA: proszę zgłaszać grupy przez wypełnienie formularza znajdującego się na oficjalnej stornie LSO w zakładce => wydarzenia =>x ogólnopolska pielgrzymka ministrantów i lektorów: https://lso-diecezja-lublin.pl/x-ogolnopolska-pielgrzymka-ministrantow-i-lektorow/ oraz schole liturgiczne w formularzu przeznaczonym tylko dla tej wspólnoty w zakładce =>wydarzenia => https://lso-diecezja-lublin.pl/pielgrzymka-scholi-liturgicznych/

BARDZO WAŻNE! Praktyczne uwagi, proszę uważnie przeczytać:

  1. Różne sprawy, będzie można zgłosić bezpośrednio w dniu pielgrzymki w sekretariatach (stoliki z informacją SEKRETARIAT) w Kęble a potem w Wąwolnicy przy Bazylice Św. Wojciecha BM (przy wejściu do Bazyliki i przed Zakrystią). Proszę o składkę 20 zł od uczestnika i uczestniczki na cele organizacyjne (przelewem bankowym na konto lub bezpośrednio przed Eucharystią). Korzystanie ze wszystkich atrakcji jest darmowe, proszę o taką organizację czasu, aby chłopcy i dziewczęta ze scholi, skorzystali z wielu atrakcji ekstremalnych. Rekreacja będzie do godz. 17:00.
  2. Dla Księży, rodziców oraz wychowawców ministrantów i scholi liturgicznych, będzie udostępniony specjalny namiot na błoniach z kawą i herbatą, wodą i przekąskami na czas rekreacji podopiecznych. Korzystanie jest bezpłatne dla księży duszpasterzy, rodziców i wychowawców.
  3. Można przywieźć ze sobą transparenty z identyfikacją parafialną danej wspólnoty ministranckiej lub scholi liturgicznej.
  4. Będzie bardzo dużo atrakcji ekstremalnych i sportowych, będą też stoiska z napojami, lodami oraz watą cukrową (stoiska będą płatne).
  5. Ministrantów i Lektorów proszę o zabranie ze sobą strojów liturgicznych. Księża są proszeni o zabranie alb. W Kęble będą ornaty w kolorze złotym.
  6. Autokary oraz busy, po przywiezieniu ministrantów do Kębła od godz. 9:00, będą kierowane przez objazd Kębła na Parking przy Targu w Wąwolnicy. Funkcjonariusze policji i żandarmerii wojskowej oraz Druhowie z OSP będą zabezpieczać ruch przy wjeździe do Sanktuarium oraz na trasie przejścia pielgrzymów z miejsca objawień z Kębła. Na teren placu Kościelnego i parking przy Bazylice będą mogły wjechać tylko samochody osobowe, oczywiście w ograniczonej ilości: proszę tutaj o zrozumienie. Służby porządkowe będą wyznaczać miejsca parkingowe.
  7. W czasie zabaw i rekreacji na błoniach Sanktuarium będzie nad bezpieczeństwem czuwać Ekipa Ratownictwa medycznego z ambulansem wraz Harcerzami z Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Żandarmeria Wojskowa.
  8. W dniu 15.06.2024r., będzie obowiązywało ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków od godz. 9:00 do godz. 00.00.

Informacje znajdują się także na oficjalnej stronie LSO w zakładce wydarzenia: https://lso-diecezja-lublin.pl/

Organizator: Ks. Marcin Grzesiak, Archidiecezjalny Duszpasterz Ministrantów i Lektorów

Print Friendly, PDF & Email